НТА > НОВИНИ > Війна > «Вам тут не раді». Польща та країни Балтії заборонили в себе туристів із Росії

«Вам тут не раді». Польща та країни Балтії заборонили в себе туристів із Росії

Навіть якщо росіяни вже мають туристичні шенгенські візи, вони не зможуть потрапити до країн Балтії та Польщі

422

Росіяни з шенгенськими візами не зможуть вʼїхати до Польщі, Литви, Латвії та Естонії з 19-го вересня.

Відповідне оголошення розмістив сайт естонського уряду.

«Разом із Латвією, Литвою та Польщею ми вирішили спільно обмежити можливості туризму для громадян Росії, аби захистити суспільні порядок і безпеку. Росія принесла війну на територію Європи та використовує всі засоби, щоби розколоти наше суспільство. Як держави, розташовані на зовнішньому кордоні ЄС, ми маємо оберігати безпеку Європи. Зараз неможливо гарантувати, що російські туристи, які прибувають через Естонію, не несуть за собою ризику для безпеки», – заявила премʼєр-міністерка Кая Каллас.

Вона додала, що країни продовжать працювати над тим, щоби заборона на туризм для росіян розпочала діяти в усьому Євросоюзі.

«Подорожі до Євросоюзу – це привілей, який не належить до прав людини. В ситуації, коли в Україні людей мучать, убивають і тероризують, громадяни країни-агресорки не повинні мати можливості насолоджуватися перевагами вільного світу», – заявила вона.

Винятком із заборони є дозвіл на відвідування росіянами членів родини в Естонії. Також можуть їхати дипломати, росіяни, які мають в Естонії роботу, власники короткостроковї навчальної візи, працівники сфери міжнародних перевезень. Також як виняток пускатимуть людей із гуманітарних міркувань – дисидентів.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу під час прес-конференції також пояснив, що навіть якщо росіяни вже мають туристичні шенгенські візи, вони не зможуть потрапити до цих країн, а заборона також поширюватиметься й на такі візи, які видані іншими країнами.

«Естонія має політичну волю, яку ми реалізуємо у правовому полі. В ніч з 18-го на 19-те вересня розпочне діяти заборона на в’їзд до Естонії через шенгенський зовнішній кордон для громадян Росії, незалежно від того, яка країна видала шенгенську візу. Цей захід повинен сприяти зменшенню в’їзду громадян Росії. Не приїжджайте в Естонію, вам тут не раді», – заявив Рейнсалу.

Нагадаємо, що у вівторок, 6-гог вересня, Європейська комісія підтримала призупинення спрощеного візового режиму для всіх громадян Російської Федерації. Тепер рішення має затвердити Європейська Рада.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"