НТА > НОВИНИ > Новини світу > Вбивство президента Гаїті. Хто та за що застрелив Жовенеля Моїза

Вбивство президента Гаїті. Хто та за що застрелив Жовенеля Моїза

157

У вбивстві президента Гаїті Жовенеля Моїза підозрюють колишніх військових армії Колумбії.

Про це повідомив міністр оборони Колумбії Дієго Молано, передає Bloomberg.

Колумбія отримала офіційний запит від Інтерполу про інформацію щодо підозрюваних у вбивстві. Дані свідчить про те, що це громадяни Колумбії та військові у відставці.

Раніше поліція Гаїті повідомила, що до вбивства президента причетні 28 осіб. З них 26 осіб є колумбійцями та ще двоє – громадяни США гаїтянського походження. Правоохоронцям вдалося затримати 17 підозрюваних.

Вісім підозрюваних все ще шукають. Решта були розстріляні під час перестрілок з поліцією.

За що вбили президента Гаїті

Про можливих замовників вбивства відомо небагато. Журналісту телеканалу Sky News Стюарту Рамсею гаїтянські співрозмовники розповіли, що “все до того і йшло”.

“Це могли бути бандити, але вони зазвичай не так добре організовані. Це могли бути політики, але впевненості немає”, – сказав співрозмовник Рамсея.

Натомість тимчасовий прем’єр-міністр Гаїті Клод Жозеф заявив для ВВС, що Моїза міг стати мішенню, оскільки він воював з олігархами в країні.

Передісторія

В ніч на 7 липня група невідомих напала на резиденцію президента Гаїті Жовенеля Моїза та застрелила його. Вогнепальне поранення отримала також його дружина.

Жовенель Моїз очолював країну з лютого 2017 року. Він був власником 10 гектарів плантації бананів, призначених на експорт. Також займався екоенергетикою і екотуризмом.

На президента Гаїті готували замах ще у лютому цього року. Тоді правоохоронці затримали 20 осіб, причетних до підготовки замаху.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі