НТА > НОВИНИ > Новини науки > Вчені дослідили, що ядро ​​Землі охолоджується швидше, ніж очікувалося

Вчені дослідили, що ядро ​​Землі охолоджується швидше, ніж очікувалося

301

Ядро Землі охолоджується швидше, ніж вважалося раніше, що може прискорить непридатність планети для життя через мільйони або мільярди років.

Про це повідомили дослідники Інституту Карнегі у Вашингтоні, пише CBS News. 

Внутрішня частина Землі поступово охолоджувалася протягом усього її існування, що триває 4,5 мільярда років. Таким чином планета еволюціонувала до свого нинішнього зеленого раю, де люди проживали приблизно протягом останніх 200 000 років.

Оскільки Земля втрачає тепло протягом всього свого існування, то постає питання «як довго Земля буде залишатися динамічно активною», – пишуть вчені в статті, опублікованій в Science Direct.

Зараз досліджується наскільки швидко відбувався цей процес.

Група вчених вивчала бриджманіт – електропровідний мінерал, який знаходиться між ядром Землі та мантією.

Вони виявили, що він в 1,5 раза провідніший, ніж вважалося раніше, а це означає, що процес охолодження Землі також може бути значно швидшим.

«Результати свідчать, що мантія охолоджується ефективніше, а це послабить багато тектонічних дій, викликаних мантійною конвекцією (теплообміном), швидше, ніж очікувалося від загальноприйнятої поведінки теплопровідності», – зазначили вчені.

Коли планета охолоне, вона втратить своє магнітне поле, яке захищає Землю від шкідливого космічного випромінювання. У цей момент Земля перетворилася б на стерильну, непридатну для життя скелю.

Дослідникам невідомо, скільки ще років може існувати життя на Землі.

У 2013 році Ендрю Рашбі з Університету Східної Англії у Сполученому Королівстві передбачав, що життєздатність Землі для життя буде хорошою ще на 1,75–3,25 мільярда років за відсутності ядерного голокосту, астероїда чи іншої непередбаченої катастрофи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі