НТА > НОВИНИ > Новини науки > Вчені NASA створили біопринтер, який друкує персональний пластир для астронавтів

Вчені NASA створили біопринтер, який друкує персональний пластир для астронавтів

453

Вчені NASA тестують новий біопринтер, що друкує медичний пластир із клітинами шкіри астронавтів, що знаходяться на МКС.

Про це йдеться на сайті NASA.

Bioprint FirstAid нагадує пістолет і працює за допомогою біочорнила, яке змішуються з живими клітинами людини. Як пояснюють вчені, живі клітини потрібні, щоб уникнути відторгнення тканинами шкіри потерпілого.

У NASA кажуть, що в результаті виходить досить міцний матеріал, що нагадує гіпс – надрукована “тканина” застигає дуже швидко, так що нею відразу можна покрити як порізи, так і опіки.

Звичайні бинти не завжди можуть бути в космосі. Наприклад, у разі порушення поставок вантажів на МКС є ризик, що медичні матеріали закінчаться, а будь-яка рана для астронавтів дуже небезпечна через сильну кровотечу в умовах невагомості.

Оскільки космічні польоти будуть довготривалими на низькій орбіті Землі та місіями на Місяць і Марс, важливо точно й адекватно визначити та охарактеризувати фактори ризику для здоров’я людини в космічних польотах.

Власні клітини тіла можуть бути вилучені з крові та жирової тканини перед початком місії, і в разі невідкладної ситуації астронавт отримає негайне лікування. У зв’язку з цим персоналізований пластир для загоєння ран у космосі матиме велику користь і є важливим кроком для подальшої персоналізованої медицини.

Космонавтам, які зараз знаходяться на кораблі SpaceX, вже відправили першу партію біопринтерів. Вони проведуть тести і з’ясовують, наскільки такі бинти ефективні в космосі.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі