НТА > НОВИНИ > Новини світу > Вчені пояснили природу полярного сяйва Юпітера

Вчені пояснили природу полярного сяйва Юпітера

163

Група вчених під керівництвом планетолога Чжунхуа Яо з Китайської академії наук заявила про те, що їй вдалося розкрити таємницю полярних сяйв Юпітера.

Про це пише Science alert.

Зазначається, що явище відкрили всього 40 років тому і досі пояснити його походження вченим не вдавалося.

Для отримання довгоочікуваної відповіді дослідники об’єднали дані, отримані станцією «Юнона» та рентгенівською обсерваторією XMM-Newton, й пов’язали полярні сяйва Юпітера з вібраціями у силових лініях магнітного поля.

Коливання генерують хвилі в плазмі, які поширюються вздовж силових ліній магнітного поля Юпітера, періодично змушуючи важкі іони обсипатися дощем та стикатися з атмосферою планети, вивільняючи енергію у вигляді рентгенівських променів.

«Ми спостерігали рентгенівські сяйва на Юпітері протягом чотирьох десятків років, але ми не знали, як він це робить. Ми знали тільки, що це відбувається, коли іони врізаються в атмосферу планети. Тепер же ми знаємо, що ці іони переносяться хвилями плазми – пояснення, яке не пропонували раніше, навіть попри те, що аналогічний процес відбувається на Землі. Тобто, це може бути універсальний феномен, який присутній у багатьох різних середовищах в космосі», – заявив Вільям Данн з Університетського коледжу Лондона.

Відомо, що полярне сяйво на Юпітері дещо відрізняється від подібного явища на Землі.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі