НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Вчені створили новий революційний вид контрацепції для жінок

Вчені створили новий революційний вид контрацепції для жінок

236

Група науковців із США виявила, що створене ними антитіло на 99,9% ефективне в уловлюванні людських сперматозоїдів. Йдеться про розробку протизаплідних антитіл як альтернативи гормональним формам жіночої контрацепції.

Сучасна наука дала жінкам два основних варіанти запобігання небажаній вагітності: презервативи або ВМС у вигляді ін’єкцій або таблеток, пише Medical Xpress.

Проте у всіх цих варіантів є недоліки, які призводять до проблем у жінок. Тому науковці шукали третю альтернативу – використання антитіл.

Попередні дослідження виявили, що певні антитіла в піхві деяких жінок можуть зробити їх безплідними. Минулого року дослідники отримали деякі з цих антитіл від жінок-добровольців і згодом видалили антигензв’язувальні компоненти. Потім вони використали ці компоненти для створення антитіла IgG, яке показало схильність до зв’язування зі спермою.

Дослідники перевірили здатність клітин IgG залучати і зв’язуватися зі сперматозоїдами в чашці Петрі й виявили, що вони в 10 разів краще вловлюють сперматозоїди, ніж вихідні антитіла, взяті у жінок-добровольців.

Потім дослідники вводили розчини, що містять антитіла IgG, в піхву кільком вівцям і ввели ін’єкції людської сперми. Через дві хвилини після цієї процедури було зібрано зразки з піхви овець, щоб підрахувати, скільки рухливих сперматозоїдів залишилося. Було виявлено зниження кількості рухливих сперматозоїдів на 99,9% у порівнянні з контрольними групами.

Зазначається, що потрібна додаткова робота, аби визначити, чи може ця методика стати третім методом контрацепції для жінок в майбутньому. Наступного разу вони планують з’ясувати, чи будуть створені ними антитіла працювати так само ефективно в піхві людини.

Якщо подальші випробування будуть успішними, антитіла можна буде використовувати як негормональні протизаплідні. А сам засіб необхідно буде вводити безпосередньо у піхву перед статевим актом.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі