НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Вчені створили пластик, який розкладається під сонцем за тиждень

Вчені створили пластик, який розкладається під сонцем за тиждень

233

Китайські вчені створили пластик на основі нового матеріалу, який можна застосовувати для виробництва електроніки та набагато простіше утилізувати, коли пристрій вийде з ладу і виявиться на смітнику.

Як пише New Atlas, є одне але – матеріал починає розкладатися під дією повітря і сонця відразу ж після виробництва і зберегти його можна лише у темряві, ізолювавши від повітряного середовища.

Вчені Науково-технічного університету в Хуачжуні (Китай) розробили новий тип хімічного датчика – полімерну плівку, яка змінює колір у відповідь на зміну рівня кислотності. Цей процес запускається унікальною молекулярною структурою матеріалу, що містить ланцюжки мономерів, які надають йому червоний колір.

У ході експериментів вчені помітили, що червоний колір швидко блідне, а матеріал розкладається вже через кілька днів під дією сонячних променів. Так випадковим чином вони отримали багатообіцяючий, екологічно чистий пластик.

Матеріал без сліду розкладається під дією сонячних променів і кисню всього за тиждень, не залишаючи після себе мікропластику.

Побічний продукт процесу – бурштинова кислота, яку можна використовувати повторно у фармакології або харчовій промисловості.

Оскільки молекулярний склад цього матеріалу зберігає стабільність тільки у темряві і при відсутності кисню, він не підійде для виготовлення пляшок або пакетів.

Однак тут вчені знайшли потенційний напрямок застосування нового матеріалу – гнучка електроніка або смартфони. В умовах ізоляції від повітря й світла такий матеріал здатний прослужити багато років.

Винахідники мають намір в майбутньому комерціалізувати цю технологію. Тоді можна буде отримати електроніку, яку буде суттєво екологічнішою та простішою в утилізації.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі