НТА > НОВИНИ > Новини науки > Вчені з деревних відходів створили пластик, який підлягає переробці

Вчені з деревних відходів створили пластик, який підлягає переробці

221

Деревні відходи вдалося використати для виготовлення відновлюваного термореактивного пластику, який підлягає переробці.

Про це повідомляє наукове видання New Atlas.

Більшість термореактивних смол не тільки виготовляються з невідновлюваних інгредієнтів, але їх також важко переробити. Шведські вчені взялися за вирішення цих проблем, розробивши новий термореактивний матеріал на основі лігніну, який можна використовувати кілька разів.

Лігнін – це тип органічного полімеру, який складає більшу частину допоміжної тканини рослин, включаючи кору дерева. Він також є побічним продуктом целюлозно-паперової промисловості, і раніше був запропонований для використання в таких сферах, як дешевші батареї, вуглецеве волокно, отримане від відходів, і компонент бетону.

Дослідники зі Стокгольмського університету тепер поєднали лігнін з нетоксичною зшиваючою речовиною, отриманою з етиленгліколю, щоб створити матеріал з характеристиками, схожими на характеристики традиційних термореактивних смол. Немає необхідності попередньо хімічно змінювати лігнін – він просто «готується» разом із зшиваючим агентом.

Отриманий чорний матеріал може бути сформований у різноманітні форми за допомогою звичайних методів лиття або лиття під тиском.

Крім того, змінюючи співвідношення лігніну до зшиваючого агента, можна змінити характеристики матеріалу – він може бути м’яким і жорстким, твердим і крихким або навіть мати форму міцного клею. У всіх випадках він також може бути термічно розм’якшений і повторно використаний кілька разів, зберігаючи механічну міцність, яка порівнюється з міцністю існуючих інженерних пластмас.

«Матеріал, який ми розробили, ідеально відповідає нинішньому переходу до екологічно чистих перероблюваних матеріалів, – каже науковець Міка Сіппонен. – Через його конструкцію, що складається з так званих динамічних ковалентних зв’язків, матеріал може утворюватися знову і знову шляхом помірного нагрівання».

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі