НТА > НОВИНИ > Новини світу > Вдова диктатора Піночета померла, не доживши рік до сторіччя

Вдова диктатора Піночета померла, не доживши рік до сторіччя

Лусія Іріарт під час життя впливала на політичні рішення президента Чилі Аугусто Піночета

266

У Чилі у віці 99 років померла вдова диктатора Аугусто Піночета Лусія Іріарт. Вона була першою леді країни у період із 1974-го по 1990-ий рік як дружина чилійського президента.

Про це у твітері повідомила її онука Карина Піночет.

«У 99 років у оточенні рідних та близьких померла моя улюблена бабуся. Вона залишила великий слід у наших серцях», – написала вона.

Жінка додала, що Лусія Іріарт присвятила своє життя служінню людям.

Лусія Іріарт виконувала роль радника президента та значно впливала на Піночета під час ухвалення ним політичних рішень, повідомило Суспільне. Зокрема, вважається, що саме Іріарт найбільше вплинула на рішення Піночета організувати державний переворот проти президента Сальвадора Альєнде 11-го вересня 1973-го року.

Як зазначив The Guardian, останнім часом Іріарт рідко з’являлася на людях, а стан її здоров’я тримали у таємниці.

При цьому жінка перебувала під слідством за звинуваченням у махінаціях і розкраданні бюджетних коштів. Зокрема, її підозрювали у незаконному продажу майна, переданого державою у дарунок фонду CEMA, який вона очолювала із 1973-го по серпень 2016-го року.

Аугусто Піночет помер 2006-го року на 92-му році життя, перебуваючи під домашнім арештом. Його підозрювали у вбивствах політичних опонентів та корупції, проте до суду він не дожив.

Нагадаємо, що в листопаді цього року нижня палата національного парламенту Чилі оголосила імпічмент президенту Чилі Себастьяну Піньєрі. Це пов’язано з даними про його операції, оприлюднені у Pandora Papers.

Окрім того, опозиція в Чилі порушувала процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєрі через можливі зловживання під час продажу гірничодобувної компанії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі