НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Вдруге в Україні. У Львові пересадили легені від посмертного донора ліквідатору аварії на ЧАЕС

Вдруге в Україні. У Львові пересадили легені від посмертного донора ліквідатору аварії на ЧАЕС

633
У Львові провели другу в Україні трансплантацію легенів від посмертного донора. Пересадку зробили 56-річному ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який самостійно виховує 11-річного сина Тимофія.
Операція відбулася в Першому медичному об’єднанню Львова.
“Провели другу в історії України трансплантацію легень від посмертного Донорський орган отримав батько-одинак, легені якого постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС. Він – один з ліквідаторів, і біля операційної на нього чекав 11-річний син”, – розповіли у Львівській міській раді.
Деталі розповіли в медичному об’єднанні.
Легені отримав 56-річний киянин Олександр. У чоловіка була тотальна бульозна емфізема – захворювання, при якому повітряні кисти замінюють здорову легеневу тканину. Впродовж останніх декількох років він ледве проходив 30 метрів. Якщо більше – паморочилось в голові, чоловік задихався. Через раптовий розрив уже гіганських кист життя чоловіка могло обірватись будь-якої миті.

Олександр – один із ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, який усував наслідки вибуху на 4-му енергоблоці і отримав радіаційне опромінення. Це, ймовірно, й стало причиною критичних змін в обох легенях.

Донором став 54-річний мешканець Львівщини, у якого трапився інсульт. Після того, як медики констатували смерть мозку, рідні погодилися віддати його органи заради порятунку інших людей.

Уперше таку операцію українські лікарі зробили без допомоги іноземних колег. Операція тривала 16 годин.

“Маємо надійних друзів – команду Інституту серця. Вони їхали всю ніч, щоб допомогти пересадити серце, доки наші кардіохірурги працюють з легенями”, – зазначив генеральний директор Першого ТМО Олег Самчук.

Окрім легень, лікарі з допомогою колег з Інституту серця пересадили ще чотири органи: серце, печінку та дві нирки.
Донорське серце отримав 48-річний Олександр, мешканець Закарпаття. У нього була дилатаційна кардіоміопатія. Його серце втрачало пружність і не могло перекачувати кров. Без донорського серця він не мав шансу на життя.

Печінку пересадили ще одному мешканцю Закарпаття, 50-річному Валерію. У чоловіка був цироз, зумовлений вірусним гепатитом С.

Нирки. Перша дістались Івану також із Закарпаття. Йому – 47 років. Інша нирка – 44-річний Любові з Прикарпаття. Обоє тривалий час хворіли на хронічнй гломерулонефрит.

Торік у Львові провели рекордну кількість трансплантацій, врятувавши майже сотню українців в Україні. Медичні команди Першого медичного об’єднання пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок: з них три нирки та одну печінку отримали діти.

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі