НТА > НОВИНИ > Війна > Велика Британія передасть Україні вдвічі більше танків, ніж обіцяла

Велика Британія передасть Україні вдвічі більше танків, ніж обіцяла

Україна отримає від Великої Британії 33 155-міліметрові установки AS-90, вони мають певну відмінність снаряда

627

Велика Британія передасть Силам оборони України зі своїх запасів удвічі більше основних бойових танків Challenger 2, ніж пообіцяла на початках. При цьому вона збільшує обсяги й іншої військової допомоги.

Про це повідомило Радіо Свобода з посиланням на посла України у Великій Британії Вадима Пристайка.

«Допомога від Великої Британії перебуває в декількох площинах. Наприклад, якщо ми кажемо про військові тренування, то ми запитували одну кількість, а зараз вони пропонують нам збільшити їх у 2,5 раза на цей рік. Тобто тут можна сказати, що +250%», – зазначив дипломат.

Він додав, що з деяким озброєнням, запити на яке подавала Україна – наприклад, літаками – наразі виникають складнощі. Тож триває пошук варіантів.

«Стосовно танків Challenger 2, то 14 одиниць нам пообіцяли, а в результаті візиту президента Зеленського є домовленість, що ця кількість зросте вдвічі», – наголосив Вадим Пристайко.

За його словами, дискусія щодо інших видів озброєння, яке запитувала Україна, зокрема, літаків, все ще триває.

«Це дуже залежить від певних нюансів, і це нормально, тому що ми не від всіх партнерів очікуємо одного і того ж. Часто наші запити мають широту всіх членів НАТО. Гарний приклад із танками або з артилерійськими установками: ми зараз отримаємо від Великої Британії 33 155-міліметрові установки AS-90, але вони мають певну відмінність снаряда», – зауважив Пристайко.

Нагадаємо, що два українські пілоти перебувають у США для проходження оцінки їхніх навичок пілотування бойових літаків, включаючи винищувачі F-16.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"