НТА > НОВИНИ > Війна > “Великий наступ” минув, зараз росіяни переходитимуть у глуху оборону, – генерал-майор СБУ

“Великий наступ” минув, зараз росіяни переходитимуть у глуху оборону, – генерал-майор СБУ

Через кілька тижнів Україна отримає можливість використати слабкість і виснаження ворога, щоб добре вдарити по ньому своїм контрнаступом

661

Росіяни не змогли вибудувати адекватну стратегію на свій “великий наступ” – відтак не змогли досягнути бажаного. Через велике виснаження вони будуть змушені брати оперативну паузу, переходити в оборону. Саме цим моментом і мають скористатися ЗСУ, щоб нанести свій удар.

Такий прогноз зробив генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ у 2014-2015 рр. Віктор Ягун в ефірі “Суботнього стріму”, який наголосив, що ще в лютому стало очевидно, що “великий наступ росіян виглядає дивно”.

“Наступ для досягнення стратегічної мети – наприклад, захоплення Запоріжжя чи вихід на адмінкордони Луганщини і Донеччини – передбачає накопичення резервів, повного бойового потенціалу. Потім  його зосередження у кількох точках. Натомість росіяни пішли у наступ на кількох напрямках у сподіванні, що на якомусь із них визначать найслабшу ланку ЗСУ. Цієї ланки вони так і не виявили, але були змушені підтримувати великий темп наступально-штурмових дій по всій лінії фронту. Що з цього вийшло – ми побачили”, – коментує Віктор Ягун.

За його словами, обраний росіянами варіант дуже виснажив їхнє військо. Дотримуватися такої тактики боїв стороні, що наступає, не можливо більше місяця. На думку Ягуна, противник зараз буде змушений знову брати оперативну паузу, щоб накопити нові сили, дати відпочинок особовому складу.

“Початок березня показав, що темпи почали падати. У Росії великі проблеми з офіцерами, снарядами великих калібрів, “бронею”, яка може підтримати мотопіхоту для глибоких проривів на десятки кілометрів уперед. Так, як ми це робили у Харківській області, на Херсонщині. Росіяни не можуть посадити свій особовий склад на “броню” і проривати нашу оборону”, – пояснив він проблеми ворога.

Відтак Ягун прогнозує, що зараз росіяни намагатимуться піти в глуху оборону і перейти до тактики, яку до цього часу використовували ЗСУ – тепер ворог пробуватиме зупинити українські сили і виснажити їх. Тому важливо, щоб Збройні сили України обрали головний напрямок удару – зробили його концентрованим і міцним.

“В обороні наша якість не поступилася їхній кількості. За місяць вони спромоглися захопити 0,04% нашої території – це десь 280 квадратних кілометрів. Так, це боляче, бо це наша земля. Але за місяць боїв, за такі втрати – це не те, на що сподівався ворог. При вдалих діях зможемо повернути значно більше”, – впевнений генерал-майор СБУ.

Водночас наголосив, що Росія має величезний людський і економічний потенціал, тому, якщо не вдасться найближчим часом “поставити їх на місце, перейдемо в окопну війну “не вашим-не нашим”, то росіяни знову настягують резерви. Причому вони це можуть робити швидше, аніж Україна.

“Думаю, за кілька тижнів Україна отримає можливість використати слабкість і виснаження ворога, щоб добре вдарити по ньому. Якщо ми справді звільнемо південь, покажемо, що не плануємо зупинятися і підемо вперед – і в Крим, і на схід, то ситуація в Росії, в Путіна буде значно погіршуватися. Саме політична ситуація. А наша перемога буде тільки тоді, коли ця імперія зникне. Інакше небезпека війни існуватиме завжди”, – спрогнозував Віктор Ягун.

Нагадаємо, видання Politico опублікувало два сценарії весняного контрнаступу України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі