НТА > НОВИНИ > Війна > Великий наступ України. Що планує Залужний

Великий наступ України. Що планує Залужний

Російські загарбники можуть стягнути підрозділи з інших ділянок фронту на Донбас

465

Українська армія готується до серйозних контрнаступальних дій. Про це свідчать як зведення з фронту, так і постачання західної техніки від партнерів.

Такий висновок зробили аналітики британського видання The Economist.

Медійники зазначили, що Україна протягом останніх місяців накопичує сили та техніку, що може свідчити про підготовку до контрнаступу.

Не лише танки

Зокрема, з військової допомоги, яку пообіцяв Пентагон від початку війни, 40% надійшло протягом останніх 3-ох місяців. Постачання озброєнь, що їх узгодили в Німеччині в січні 2023-го року, – це дві третини від загальної кількості, яку відправили в Україну минулого року.

Журналісти наголосили, що Україна найближчим часом отримає не лише танки, але й іншу броньовану техніку, яка відіграє значну роль під час наступальних дій. Крім того, видання акцентувало увагу на тому, що українська армія трансформується, і вже незабаром третина війська матиме комплектацію за стандартами НАТО.

«Якщо наприкінці минулого року співвідношення українських і західних комплектів становило п’ять до одного, то зараз очікується, що воно впаде – від п’яти до двох із надходженням допомоги», – зробили висновок журналісти.

Плани Залужного

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний планує утворити три нові армійські корпуси, у кожному з яких буде по шість бригад (кожна налічуватиме понад 20 тисяч осіб).

Також британські експерти визначили, що наразі українська армія стримує російський наступ у районі Бахмута, в той же час частина військових проходить навчання за кордоном. Ймовірно, це допоможе змінити тактику бойових дій.

«Під час наступальних дій минулого року українська армія здебільшого наступала у ротних формуваннях. Навчання в Графенвері має на меті об’єднати їх у більші батальйони та бригади, здатні вести «загальнозбройну» війну, в якій піхота, бронетехніка, артилерія та інші види бойової техніки діють разом, а не просто послідовно, як це переважно зараз», – сказано в матеріалі.

Можливості Росії

Журналісти не відкидають, що Росія може посилити штурми на сході. Проте через її виснажені людські та технічні резерви можливості окупантів обмежені.

На думку експертів, ворог може стягнути підрозділи з інших ділянок фронту на Донбас. У такому випадку це створить прогалину, якою Збройні сили України можуть скористатися для наступу.

Останніми тижнями ситуація на Бахмутському напрямку знову погіршилася. Російські пропагандисти стверджують, що окупанти захоплюють Бахмут у кільце, а Україна нібито розпочала виводити війська.

Нагадаємо, що в Росії не вистачає можливостей для отримання оперативних результатів у випадку захоплення Бахмута – максимально це може стати для окупантів лише тактичною перемогою.

Російські окупанти вже впродовж декількох тижнів атакують на Лимансько-Куп’янському напрямку. Тільки за добу тут зафіксували шість бойових зіткнень з ворогом, Росія зазнала значних втрат у живій силі.

У середу, 8-го березня, українські мінометники знищили скупчення живої сили ворога. Окупанти збиралися йти на штурм позицій Збройних сил України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"