НТА > НОВИНИ > Кримінал > Венедедіктова заявила про завершення досудового розслідування в основній справі Майдану

Венедедіктова заявила про завершення досудового розслідування в основній справі Майдану

У справі Майдану фігурують десять колишніх топ-чиновників України

120

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування стосовно колишнього президента Віктора Януковича та його оточення у справі про розстріл Майдану в лютому 2014-го року.

Про це у своєму фейсбуці повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова. Розслідування розпочали ще 2014-го року.

«Ось нарешті маємо результат – понад 1,5 тисячі томів доказів щодо топ-верхівки організаторів найтрагічніших днів Революції Гідності 18-20-го лютого 2014-го року», – зазначила вона.

Тоді, за даними слідства, під час силового розгону, штурму і розстрілу мітингувальників вбили 67 учасників акцій. Загалом постраждали 887 цивільних осіб і 132 працівники правоохоронних органів, 13 із них – убили.

За словами Ірини Венедіктової, розслідували та розкрили 1 019 епізодів злочинних дій топ-посадовців тих часів у дні кривавої кульмінації Майдану.

Підозрювані у цьому кримінальному провадженні – злочинна група колишнього президента України. Тодішній керівник держави залучив  9 високопосадовців – керівників правоохоронних та інших державних органів для придушення акцій протесту та утримання влади:

– президент України (Віктор Янукович);

– міністр внутрішніх справ України (Олександр Захарченко);

– заступник міністра внутрішніх справ;

– начальник ГУ МВС у Києві і Київській області (Валерій Мазан);

– командувач ВВ МВС України (Станіслав Шуляк);

– командир ПМОП «Беркут» ГУ МВС у Києві;

– начальник міліції громадської безпеки ГУ МВС у Києві;

– міністр оборони України (Павло Лебедєв);

– голова СБУ (Олександр Якименко);

– заступник голови СБУ.

Ірина Венедіктова наголосила, що їм повідомлено про підозру в організації перешкоджання акціям протесту, перевищення влади та службових повноважень, умисних вбивств і замахів на вбивства, тяжких тілесних ушкоджень, а також теракту. Найтяжчі з цих статей передбачають довічне позбавлення волі.

«Завершення слідства в основній справі Майдану я обіцяла під час звіту в парламенті на початку року. Прокурори та слідчі ДБР провели колосальну роботу зі збору доказів: понад 4 500 допитів свідків і потерпілих, 3 500 судових експертиз, 2 000 оглядів і 1 000 слідчих експериментів», – перерахувала генеральна прокурорка України.

Публічний суд над тими, кого нема в Україні

Як зазначила Венедіктова, наступними кроками стануть ознайомлення сторони захисту з матеріалами провадження і публічний судовий процес, щоб суспільство отримало остаточну відповідь на запитання, якого чекає майже 8 років.

Зазначимо, що основні підозрювані у справі Майдану від 2014 року не перебувають на території України.

Нагадаємо, що на початку листопада слідчі ДБР повідомили про підозру посадовцям у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів проти учасників протестів на Майдані Незалежності.

Раніше Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього президента України Віктора Януковича стосовно справи Майдану.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі