

Верховна Рада проголосувала за призначення Ірини Верещук віцепрем’єр-міністром, міністром з реінтеграції тимчасово окупованих територій, Павла Рябікіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості, Юлії Свириденко першим віцепрем’єр-міністром, міністром економіки.
Кандидатуру Верещук підтримало 260 народних депутатів, Рябікіна — 237, Свириденко — 256.
«Реінтеграторка» з Рави-Руської
41-річна Ірина Верещук родом із прикордонного містечка на Львівщині, там, у Раві-Руській (населення майже 9 тисяч мешканців), вона працювала міським головою (2010 – 2015). Тобто одна з тих, хто у «Слугу народу» прийшла вже з певним політичним досвідом.
Щоправда, про її роботу в рідному місті відгуки далеко неоднозначні. І не лише тому, що з господаркою їй справлятися було непросто, а й через часті непорозуміння з представниками політичних сил проукраїнського спрямування. Подекуди вона висловлювала непопулярні на Галичині погляди з певним креном у бік проросійськості.
На виборах 2010-го року пробувала кинути виклик Віталію Кличку на виборах міського голови Києва, але не подужала у протистоянні з важковаговиком.
Закінчила Рава-Руську школу-інтернат. Вищу освіту отримувала у Військовому інституті при Львівській політехніці та на правничому факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Має декілька кваліфікацій – спеціаліста з міжнародної інформації, референта-перекладача, офіцера військового управління тактичного рівня та правознавця.
Ірина Верещук неодноразово заявляла про готовність очолити Міністерство оборони. Але туди відправили Олексія Резнікова.
«Я маю вищу військову освіту, у мене чоловік військовий, я служила в армії, один із синів військовий… Добре розумію, який ризик для мене особисто це несе – і репутаційний, і політичний, і для мого майбутнього, і психологічний. Але хтось повинен це робити», – заявляла політикиня.
Натомість керівник фракції «слуг народу» Давид Арахамія зазначив, що Верещук буде ефективною на посаді керівника Мінреінтеграції.
«Вона дуже енергійна людина, знає проблеми відомства, тому що брала участь у засіданнях оборонного комітету. Добре орієнтується у цих питаннях. І оскільки вона хоче цим займатися, то, гадаю, відбудеться багато рухів у цих процесах», – зазначив Арахамія.
Митник з Києва
56-річний український топ-менеджер, юрист, політик, дипломат Павло Рябікін із 18-го листопада 2020-го року працював керівником Державної митної служби України.
До цього закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського університету імені Тараса Шевченка, стажувався в Німеччині (Лейпциг і Кіль).
Встиг попрацювати народним депутатом трьох скликань, заступником міністра транспорту й зв’язку, послом України в Данії, а також генеральним директором аеропорту «Бориспіль».
Президент Володимир Зеленський, призначивши Рябікіна керівником Держмитслужби, покладав на нього великі надії щодо реформування відомства. Той, своє чергою, наголошував, що реформа передбачає, зокрема, перехід на новітні технології та діджиталізацію, спрощення та гармонізацію митних процедур, ставок мита з європейським законодавством.
Головний митник України активно співпрацював із Міхеїлом Саакашвілі та його командою.
Новий міністр з питань стратегічних галузей промисловості України одружений з Галиною Рябікіною, має декілька квартир у Києві й одну квартиру в нині окупованому Севастополі. В нього відразу декілька дорогих автівок, водних засобів і дача на воді.
Економістка з Чернігова
35-річна Юлія Свириденко народилася та впродовж тривалого часу працювала у Чернігові на економічних посадах. 2008-го року закінчила з відзнакою Київський національний торговельно-економічний університет.
Після цього успішно працювала на ринку нерухомості. А з 2011-го року, коли її призначили головою Постійного представництва Чернігова в Усі (Китай), займалася залученням китайських інвесторів до України. За результатами роботи з’явилося підприємство «Еко-Втор» із 100% іноземними інвестиціями.
На державну службу Свириденко перейшла 2015-го року, розпочавши роботу в Чернігівській ОДА. 2018-го стала першим заступником голови Чернігівської ОДА, декілька місяців виконувала обов’язки керівника регіону.
Уже через рік Свириденко запросили до Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства на посаду заступника міністра, а потім з липня 2020 року – першого заступника. До її обов’язків входило формування та реалізація державної політики у сфері праці та зайнятості населення, а також у сфері промислової та цінової політики.
Із грудня 2020-го року Свириденко працювала в Офісі президента на посаді заступника керівника, де займається економічними питаннями, зв’язками з інвесторами. Крім того, очолює створену президентом Зеленським Раду зі сприяння бізнесу, входить до наглядової ради НАК «Нафтогаз України».
З березня 2020-го по лютий 2021-го року входила до складу української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі, працювала в підгрупі з економічних і соціальних питань.
Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада України затвердила на посаді міністра оборони Олексія Резнікова. Раніше він працював очільником міністерства з реінтеграції тимчасово окупованих територій. Відповідне рішення підтримали народні депутати голосами 273-ох народних депутатів.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі