НТА > НОВИНИ > Новини політики > Верховна Рада прийняла закон про покарання за військовий злочин

Верховна Рада прийняла закон про покарання за військовий злочин

145
Верховна Рада прийняла закон про покарання за військовий злочин

Народні депутати прийняли законопроєкт №2689, який передбачає покарання за військовий злочин, агресію, геноцид, злочини проти людяності, злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Рада ухвалила відповідний закон у другому читанні на своєму засіданні. “За” проголосували 248 нардепів. Передбачається, що дії, які мають масштабний характер каратимуться позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Документом визначаються принципи універсальної юрисдикції щодо агресії, геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів. Нова частина доповнює ст. 8 ККУ.

Також там прописані особливості покарання військових командирів та інших осіб за міжнародні злочини.

Законопроєкт №2689 пропонує:

За публічні заклики до вчинення акту агресії або розв’язування збройного конфлікту неміжнародного характеру, виготовлення матеріалів із закликом незаконних дій, та їхнє розповсюдження карається до 3 років позбавлення волі.

Також за підготовку, ініціювання чи, навіть, планування та вчинення особою, яка контролювала або керувала політичними чи військовими діями держави, або могла це зробити, через що характер агресії чи масштаб грубо порушує Статус ООН – каратимуть позбавленням волі до 15 років, або довічно.

Під час міжнародного та неміжнародного збройного конфлікту, умисне вбивство особи, що була під захистом міжнародного гуманітарного права – до 15-ти років позбавлення волі, або довічно.

Зокрема, від 7 до 15 років каратимуть за такі злочини:

 • за примусову або насильницьку депортацію населення;
 • вербування особи молодше 15 років, а також залученні її до складу збройних сил та участі у збройних діях;
 • позбавлення особи, що перебуває під захистом, права на справедливе та належне судочинство;
 • наругу над людською гідністю;
 • захоплення або тримання особи у заручниках;
 • незаконне позбавлення волі;
 • зґвалтування, сексуальну експлуатацію, примушування до зайняття проституцією, примусову вагітність, примусову стерилізацію або будь-які інші форми сексуального насильства;
 • катування;
 • незаконне проведення будь-яких дослідів над людиною
 • застосування до неї незаконних методів лікування, що є небезпечними для життя або здоров’я;
 • заподіяння середньої тяжкості та тяжкого тілесного ушкодження;
 • поранення особи.

При пошкодженні чи захопленні майна під збройного конфлікту каратимуть позбавленням волі до 12 років. Втім, якщо це не є військовою необхідністю.

Від 7 до 12 років позбавлення волі загрожує і за умисне заподіяння удару по:

 • персоналу, об’єкту, матеріалах, обладнанню, підрозділу або транспортному засобу, залученим до надання гуманітарної допомоги або місії з підтримання миру відповідно до Статуту ООН. У той час, коли всі вищесказані мають право на захист, яким користуються цивільні особи або цивільні об’єкти;
 • будівлі, матеріалах, обладнанню, медичній установі чи транспортному засобу, що має належним чином позначену відмітну емблему або розпізнавальний знак, встановлені міжнародним гуманітарним правом, або по персоналу, який має право використовувати такі емблеми або знаки.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Верховна Рада схвалила закон за основу.

Також, сьогодні, телеканал НТА писав про те, що народні депутати проголосували у першому читанні законопроєкт №4284, який покликаний очистити українське законодавство від застарілих актів та норм. «За» проголосували 264 народні обранці.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі