НТА > НОВИНИ > Новини політики > Верховна Рада схвалила закон про олігархів. Що передбачає

Верховна Рада схвалила закон про олігархів. Що передбачає

326
Верховна Рада

23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт Володимира Зеленського про олігархів. Законопроєкт підтримали 279 народних обранців.

Більшість голосів за закон віддала партія “Слуга народу” – 229, “За майбутнє” – 18, Довіра – 15, “Голос” – 11.

Напередодні Комітет Верховної Ради з нацбезпеки і оборони підтримав до другого читання законопроєкт Зеленського про олігархів. Зі 1271 поправки до закону врахували всього 13.

Що передбачає закон про олігархів

Створення спеціального реєстру, куди будуть вносити олігархів. Так, олігархами вважатимуть тих осіб, яківідповідатимуть трьом з чотирьох критеріїв:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевими бенефіціарними власниками монополії;
  • підтверджена вартість активів перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року (близько 2,27 млрд грн)

Крім того, у реєстрі олігархів будуть тепер і самі олігархи, і їхній бізнес, і партії, на які вони мають «значний вплив». Також олігархи не зможуть фінансувати політичну агітацію і мітинги.

Політикам та чиновникам доведеться звітувати про кожен контакт з олігархами. Державні службовці подаватимуть до РНБО декларацію, де потрібно буде вказавши місце, дату контакту і зміст розмови. Телефонна розмова буде вважатися контактом з олігархом.

Нагадаємо, що в першому читанні закон про олігархів Верховна Рада схвалила 1 липня цього року. Тоді його підтримали 275 народних депутатів.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі