НТА > НОВИНИ > Новини політики > ВРУ у першому читанні розгляне законопроєкти про олігархів

ВРУ у першому читанні розгляне законопроєкти про олігархів

156

До кінця поточної сесії Верховна Рада України розгляне у першому читанні законопроєкти щодо обмеження впливів олігархів.

Про це повідомив Голова Парламенту Дмитро Разумков в ефірі “Радіо Свобода”.

Йдеться про Проєкт Закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаний із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (№ 5599), а також альтернативні законопроекти (№ 5599-1, 5599-2, 5599-3).

“На наступному пленарному тижні або через тиждень, залежно від того, коли він буде підготовлений комітетом до розгляду, ми зможемо побачити законопроект в залі”, – розповів він.

Разумков зазначив, що закон допоможе унормувати публічні відносини між чиновниками і представниками великого бізнесу.

Він також висловився на підтримку ідеї декларування чиновниками своїх зустрічей із представниками великого бізнесу. Водночас, на думку Разумкова, реєстр олігархів повинна формувати не РНБО, а спеціальний державний орган.

“Закон прописаний на 10 років. Сьогодні ми маємо одного Президента і розуміємо, як він буде діяти. Але після його каденції потрібно мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь держави”, – додав спікер парламенту.

Разумков також заявив, що в Україні потрібно створити законодавство про лобіювання інтересів бізнесу.

“Мені здається, що повинен бути закон про лобіювання. Не в тому негативному розумінні, яке є зараз в суспільстві. А в тому варіанті, який ми можемо бачити в США, в Європі, де лобісти відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон, вони декларують свої статки, свої контакти. Це допоможе вивести в публічну площину те негативне, що поки присутнє в українській політиці”, – сказав він.

Нагадаємо, Дмитро Разумков заявив про готовність зустрічей олігархами та обіцяє розповідати про що розмовляв із ними.

Закон про деолігархізацію

3 червня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про деолігархізацію.

В Офісі президента зазначили, що закон має допомогти побороти олігархічну систему в Україні. На його основі планують розробити антитрастові закони, закон про лобізм. Натомість його норми вже викликають дискусію. Зокрема, є побоювання, що він діятиме вибірково, і олігархів визначатимуть за принципом “свій”-“чужий”. Наприклад, голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок уже заявив, що основна мета закону – через тиск перерозподілити медіаринок. Зокрема, ще в 2014 році відповідні ініціативи вже були зареєстровані у парламенті.

У “Слузі народу” також заявили про намір ухвалити ще декілька законів щодо діяльності олігархів.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі