НТА > НОВИНИ > Суспільство > Верховна Рада України заборонила сексизм у рекламі

Верховна Рада України заборонила сексизм у рекламі

174

Нардепи ухвалили в другому читанні та в цілому законопроєкт про протидію дискримінації за ознаками статі в рекламі. Він забороняє використовувати у рекламі твердження та зображення про перевагу однієї статі над іншою та стереотипи про роль чоловіка й жінки.

Відповідне рішення, як засвідчує трансляція пленарного засідання, підтримали 307 народних депутатів.

Документ забороняє використання тверджень і зображень про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншу перевагу однієї статі над іншою, а також про стереотипи ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини.

У рекламі забороняється принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство, містити зображення тіла людини (частини тіла) винятково як сексуального об’єкту для привернення уваги споживача.

Відтепер не можна навіть натякати на сексуальні стосунки, що не мають прямого стосунку до рекламованого продукту чи способу його споживання.

У законопроєкті є визначення, що «дискримінаційна реклама – це реклама, яка вміщує чи використовує твердження та зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними чи іншими ознаками щодо особи чи групи осіб, а також такі, що дискредитують товари інших осіб».

Після того, як документ набуде чинності, в Україні запровадять відповідальність рекламодавців, що замовлятимуть невідповідну рекламу.

Окрім того, рекламодавці відтепер повинні інформувати про вартість реклами, а неподання такої інформації або ж неправдиві дані також каратимуть.

Нагадаємо, що рекламу, яка відволікала водіїв, прибрали  на залізничних переїздах.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі