НТА > НОВИНИ > Спорт > Від свого не відступимо – віцепрезидент УАФ про ситуацію з формою збірної України

Від свого не відступимо – віцепрезидент УАФ про ситуацію з формою збірної України

Виконком Української асоціації футболу одностайно (45 за) офіційно затвердив футбольні символи України – «Слава Україні! – Героям слава!»

246

Про це у Facebook повідомив президент УАФ Андрій Павелко. Зараз він у Римі, де сьогодні ввечері відбудеться церемонія відкриття Євро-2020, веде перемовини з керівниками УЄФА щодо того, аби залишити напис «Героям слава!» на ігровій формі українських футболістів. Про результати цих перемовин наразі інформації немає.

Однак саме рішення української футбольної влади затвердити офіційними символами наші традиційні гасла вже переводить цю ситуацію в юридичну площину. Віце-президент УАФ, голова Львівської асоціації футболу Олександр Шевченко у коментарі NTA назвав його надзвичайно важливим: «Воно об’єднує всю нашу країну. Львівська Асоціація футболу підтримала пропозицію очільника УАФ Андрія Павелка затвердити футбольні символи України – «Слава Україні! – Героям слава!». Ми дякуємо йому за чітку проукраїнську позицію. Особисто я так само дуже вдячний колегам з усієї України, які теж її дотримуються без будь-яких застережень».

Зараз складно сказати, чи змінить своє рішення УЄФА безпосередньо перед стартом нашої команди в чемпіонаті Європи. Однак, за словами Олександра Шевченка, за великим рахунком, це й не так важливо. «Найголовніше: ми продемонстрували нашу позицію, що вся Україна одностайна від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня. Ми всі – як одна родина, і бачимо майбутнє України, майбутнє українського футболу так, як ми це озвучили», — зазначив він.

Взагалі ж — у цьому випадку найкраще підходять пророчі слова Степана Бандери: «І настане час, коли один скаже «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть «Героям слава!». 

До речі, твердої позиції дотримуються і в таборі збірної України, яка перебуває в Бухаресті на своїй базі. Зокрема, сьогодні під час прес-конференції в офіційному медіацентрі «синьо-жовтих» пресаташе української команди Олександр Гливинський підтвердив: «Ми збираємося грати в цій формі. Наша форма схвалена. І жодних інших рішень офіційно не надходило».

«Ми від свого не відступимо», – запевнив, у свою чергу, віцепрезидент УАФ Олександр Шевченко.

Як ми повідомляли, збірна України представила форму до Євро-2020 з картою України та написами «Слава Україні! – Героям Слава!». Зображення на формі карти України з Кримом викликало обурення в Росії. Відтак РФ подала скаргу на розміщення слоганів і карти на футболках збірної України.

В УЄФА заявили, що поєднання двох гасел на формі збірної України є політичним і тому зажадали прибрати слоган «Героям Слава!».

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі