НТА > НОВИНИ > Суспільство > Відбула 25 років ув’язнення: померла остання зв’язкова Романа Шухевича

Відбула 25 років ув’язнення: померла остання зв’язкова Романа Шухевича

545
Сьогодні, 12 серпня, у Львові у віці 98 років померла, остання зв’язкова Романа Шухевича, дисидентка Дарія Гусяк на псевдо “Нуся”.
Про це повідомив Герой України, син Романа Шухевича Юрій Шухевич, який назвав Дарку Гусяк справжньою мученицею і подвижницею.

«З юних років належала до ОУН, була завжди на відповідальних ділянках праці. Потім стала зв’язковою Романа Шухевича, арештована в 1950 році, відбула 25 років в’язниці. Після повернення з в’язниці була і дальше переслідувана. Лише з розвалом Союзу їй дали спокій. Вона береться знову за організаційну роботу і стає організаторкою Ліги Українських Жінок, яку очолює.

5 березня 1990 року Дарка Гусак разом з і ще одною зв’язковою Романа Шухевича, Олею Ільків, прийшли на урочисту панахиду до символічної могили Романа Шухевича в Білогорщі. Після панахиди обидві зв’язкові звітують своєму провідникові, що вони пройшли цей тернистий шлях і не зламалися і чекають його наказу. Вони осталися до кінця незламними і так відійшли у вічність. Прощай, подруго і товаришко спільної недолі і страждань. Вічна пам’ять…. Ти сьогодні у місці де немає ні сліз, ні хвороби, ні болю. Зі святими упокій, Господи, душу раби Твоєї. Слава Україні!», – йдеться в повідомленні.

Дарія Гусяк народилася 4 лютого 1924 року у Трускавці на Львівщині. Зв’язкова Головнокомандувача Української повстанської армії, генерала-хорунжого Романа Шухевича, активістка Організації українських націоналістів.  У березні 1975 року звільнена, дозволу на повернення на батьківщину не отримала. Створила громадську жіночу організацію – Всеукраїнську Лігу Українських Жінок та стала її головою, об’їздила всю Україну, створила осередки ВЛУЖ у 22 областях.

Нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня, «Орденом Лева» від міста Львова та ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі