НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Відео на мільйони. Як у TikTok намагаються заробляти на фейкових трансляціях з України

Відео на мільйони. Як у TikTok намагаються заробляти на фейкових трансляціях з України

Фальшиві відео у TikTok про війну в Україну збирають мільйони переглядів:

390

TikTok став однією з провідних платформ для поширення фальшивих відео про війну в Україні. І кількість переглядів фейків сягають мільйонів.

Про це пише ВВС. Зокрема, звертають увагу, що якщо Facebook, Instagram і Twitter, позначають неправдиві або оманливі вірусні відео про війну, то TikTok, схоже, спізнюється з реакціями.

Сама компанія наполягає, що активізувала свої зусилля по боротьбі з дезінформацією. Утім зупинити потік неправдивої інформації наразі не вдається. Понад те, користувачам ТікТоку навіть не треба докладати особливих зусиль, щоб віднайти сумнівний контент.

«Згідно з розслідуванням сайту NewsGuard, який відстежує дезінформацію в Інтернеті, новим користувачам можуть рекомендувати неправдивий контент про Україну впродовж 40 хвилин після приєднання до мережі», – вказують у ВВС.

Найпоширеніша категорія оманливого вмісту, яку BBC виявила на платформі, – це підроблені прямі трансляції, які p перших днів від початку вторгнення збирали одні з найбільших переглядів у TikTok.

«Рецепт простий: користувач платформи знаходить драматичне відео старого конфлікту чи військових навчань, дублює фальшивий звук величезного вибуху чи інтенсивної перестрілки, починає пряму трансляцію і, як тільки підключається значна аудиторія, просить пожертвувати на свій канал. До середини березня один такий обліковий запис зібрав майже 30 мільйонів переглядів. Усі прямі трансляції облікового запису, окрім трьох, до цього моменту були короткими фрагментами, взятими з YouTube-відео старої української військової підготовки, датованої 2017 роком», – пояснюють ідею таких фейків  журналісти.

У якийсь момент підроблена звукова доріжка пострілів стала настільки популярною, що з’явилася в понад 13 000 відео.

Користувачі можуть реагувати на прямі трансляції, надсилаючи бали на рахунок, який врешті можна конвертувати в готівку.

«Схоже, що багато страшних прямих трансляцій, ймовірно, створили саме з надією заробити гроші через систему подарунків TikTok», — каже незалежний дослідник небезпеки дезінформації Еббі Річардс.

Більшість фейкових прямих трансляцій можна легко знайти під популярними хештегами, такими як #Ukraine або #UkraineWar.

Фото: ВВС, відкриті джерела

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі