НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Відкрите небо» над Україною. Рада ЄС дала згоду

«Відкрите небо» над Україною. Рада ЄС дала згоду

У ЄС готуються затвердити документ про спільний авіаційний простір для трьох країн, у тому числі України

234

Щодо цього озвучено офіційну заяву Ради ЄС.

«Є «зелене світло» для підписання трьох сусідських угод у сфері авіації – з Україною, Вірменією і Тунісом, а також угоду про повітряний транспорт із Катаром. Ці угоди відкриють ринок повітряного транспорту і нададуть нові можливості для операторів та клієнтів, що сприятимуть торгівлі, туризму, інвестиціям, економічному та соціальному розвитку», – йдеться у повідомленні.

Угоди усувають ринкові обмеження та поєднують ці країни з внутрішнім авіаринком ЄС, оскільки передбачається, що вони перейдуть на європейські стандарти і правила у сфері авіаперевезень.

«Підписання усіх чотирьох угод очікується восени 2021-го року. Кожну угоду після цього має ратифікувати кожна країна-член ЄС та третя сторона», – сказано в заяві.

Рішення щодо України, Вірменії та Катару дозволяє попереднє застосування угод до того, як завершать усі необхідні процедури для набрання ними чинності.

«Дуже радий у зв’язку із затвердженням Радою ЄС Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, яку так довго очікували і, сподіваюся, скоро підпишуть. Ця угода інтегрує Україну в єдиний авіаринок Європи, гарантує високі стандарти безпеки та створить переваги і для мандрівників, і для авіаіндустрії», – прокоментував новину у своєму Twitter посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Нагадаємо, що угоду про спільний авіаційний простір з ЄС мали підписати ще 11-го лютого, але на початку лютого в офісі президента України заявили, що підписання зірвалося.

Угода про спільний авіаційний простір має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – має зменшити ціни на квитки.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі