НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Відмирали органи. У Львові медики врятували 68-річного чоловіка, який перехворів на ковід

Відмирали органи. У Львові медики врятували 68-річного чоловіка, який перехворів на ковід

У пацієнта після ковіду поступово відмирали частинки нирок та селезінки

191

У Львові медики врятували 68-річного Володимира зі Стрия, який перехворів на коронавірус та отримав ускладнення – поступове відмирання частинок нирок та селезінки. На щастя, діагноз чоловіку поставили вчасно, і медикам вдалося врятувати органи завдяки медикаментозному лікуванні упродовж двох тижнів.

Про це повідомили у Першому територіальному медичному об’єднанні.

«Унікальний випадок хірургічного ускладнення коронавірусної інфекції виявили у 68-річного Володимира зі Стрия. Він майже вилікувався від коронавірусу. Та не давали спокою раптові гострі болі у животі. КТ показало – його стан свідчив про поступове відмирання частинок одразу трьох органів – нирок та селезінки», – йдеться у повідомленні.

У медустанові зазначають, що на момент встановлення діагнозу фахівцям вдалося обмежитися лише медикаментозним лікуванням.

«За допомогою спеціального апарату інфузомату препарати для розрідження крові рівномірно та цілодобово вводяться пацієнту. А найсучасніший апарат контролю системи гемостазу – тромбоеластометр Rotem дозволяє у автоматичному он-лайн режимі регулювати необхідне дозування ліків, підбирати їх комбінацію та контролювати процес лікування», – зазначають медики.

Також вони повідомили, що наразі розвиток ускладнення призупинено.

Після двох тижнів лікування Володимира виписали додому. Проте чоловік і надалі перебуватиме на спостереженні у спеціалістів.

Причина таких ускладнень після ковіду

За словами медиків, таке хірургічне ускладнення коронавірусної інфекції, як у Володимира, у світі називають мультифокальним тромбозом ниркових та селезінкових артерій.

Звіт про такі ускладнення та огляд відповідної літератури зробили у найстарішому медичному закладі штату Флорида – Медичній школі Міллера університету Маямі.

«COVID-19 має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій — внутрішню вистілку кровоносних судин. Так, через згущення крові утворюються тромби. Вони ж блокують кровопостачання до органів, призводячи до поступового припинення їхніх функцій», – йдеться у повідомленні.

Медики нагадують, що останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими, вони призводять до таких ускладнень: уражень серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмоній тощо.

Нагадаємо, що нещодавно у Львові медики запротезували одразу два суглоби 54-річній жінці. Після того, як перехворіла  на COVID-19 пацієнтка не могла зробити навіть кілька кроків.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі