Режисер і колишній політв'язень Олег Сенцов, який народився у Криму, перебуває в Часовому Яру на Донеччині. Цей населений пункт зараз є одним із головних форпостів українських військ на фронті. Про це Олег Сенцов повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Тримаємо Часік», – написав він.
Раніше головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомляв про загострення ситуації на полі бою й активні атаки з боку окупантів.
«На Краматорському напрямку найгарячішими точками залишаються Іванівське та Часів Яр», – зауважив Сирський.
Олег Сенцов був активним учасником Євромайдану. Після окупації Криму він часто їздив в рідний Сімферополь, де намагався організувати мітинги «За єдину країну». 10 травня 2014 року російські силовики затримали його в Сімферополі разом з Геннадієм Афанасьєвим, Олексієм Чирнієм та Олександром Кольченком за підозрою в «підготовці диверсійно-терористичних актів у низці міст» Криму.
Сенцова засудили 25 серпня 2015 року за звинуваченням у «тероризмі» до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. У вересні 2019 року Україна повернула за обміном Олега Сенцова й Олександра Кольченка.
З перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році він став на захист України. Кримський режисер служить у 47 механізованій бригаді ЗСУ «Магура». Декілька разів отримував поранення, але повертався у стрій. Сенцов став оператором NLAW (новітній переносний протитанковий ракетний комплекс).
Нагадаємо, що в липні минулого року Олег Сенцов потрапив під обстріл на фронті. За його словами, вижити вдалося завдяки бойовій машині піхоти «Бредлі».
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"