НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Відправляти до Путіна» або Що робити із держслужбовцями, які не знають української. Опитування

«Відправляти до Путіна» або Що робити із держслужбовцями, які не знають української. Опитування

114

З 19 липня в Україні стартували іспити на знання державної мови для держслужбовців та охочих здобути українське громадянство. Іспитові майданчики створили у 13 містах України. Якими будуть результати – побачимо.

А наразі команда «Прямої мови Львова» поцікавилися у перехожих, що робити із тими держслужбовцями, які не знають української мови. 

 «Відправляти їх до Путіна та й усе», – чітко і лаконічно відповів один із учасників опитування.

«Не потрібно приймати на роботу держслужбовців, які не знають української мови. Це норма закону і її потрібно виконувати», – переконаний інший перехожий.

«Ну якщо вони змогли досягти таких посад, то й мову мусять знати», – наполягає львів’янка.

«Хай беруть і вчать! Все. Інакше до роботи їх допускати не можна. Вихід один – вчити українську», – саме таку позицію висловили кілька опитаних.

«Учити! Вчити і вчити! Заставляти. Треба тиснути на кишені – менше платити за незнання української мови. В інших країнах, як не знаєш мови, то отримаєш на 30% меншу зарплату!», – радить використати досвід інших держав жінка.

До речі, розпочалася перевірка знань із технічних збоїв: сайт «зависав», виникли проблеми із входом у систему. Та все ж знання встигли перевірити 187 осіб.

Складався екзамен з таких частин:

  • Культура мови (24 тестові завдання),
  • Читання (20 тестових завдань),
  • Письмо (1 завдання відкритого типу),
  • Говоріння (2 завдання відкритого типу).

Нагадаємо, що іспити проводяться згідно до норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що набрали чинності 16 липня.

Дарина Татарчук

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі