НТА > НОВИНИ > Суспільство > Відтепер російськомовні газети й журнали переходять на українську

Відтепер російськомовні газети й журнали переходять на українську

Нові норми стосуються загальнодержавних та регіональних видань

222

З 16 січня в Україні почали діяти нові норми закону про державну мову. Відтепер газети й журнали мають видаватися українською мовою.

Так, документ передбачає, що загальнодержавні друковані російськомовні ЗМІ мають або перейти на українську, або поряд з російською (чи то іншою іноземною мовою) дублювати свої матеріали державною. При цьому, випуск преси двома мовами значно здорожчує виробництво друкованої преси.

Водночас місцеві ЗМІ, які розповсюджуються в межах лише однієї області, мають право скористатися перехідним періодом до липня 2024 року.

Проте вимоги статті 25 не поширюються на:

  • друковані ЗМІ, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти українською мовою
  • наукові видання

Нагадаємо, що 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Різні статті закону мають перехідний період й починають діяти поступово.

У січні 2021 року вся сфера обслуговування перейшла на українську мову. Також минулого року дія мовного закону поширилась на телебачення, кіноіндустрію, видання й продажі книжок, екскурсійний бізнес та туризм.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі