НТА > НОВИНИ > Суспільство > Відволік на себе ворога: у бою загинув один із найкращих пілотів-асів світу

Відволік на себе ворога: у бою загинув один із найкращих пілотів-асів світу

Олександр Оксанченко – пілот ас, учасник АТО, багаторазовий призер міжнародних авіапоказів

646

У повітряному бою загинув один із найкращих військових льотчиків світу, полковник Олександр Оксанченко, який відволік на себе ворожу авіацію. 28 лютого йому посмертно присвоїли звання Героя України.

«Миргородська міська рада і вся громада з глибоким сумом дізналася  про непоправну втрату нашого  миргородського аса, одного з найкращих льотчиків-винищувачів у світі, полковника, Почесного громадянина Миргорода, депутата Миргородської міської ради Олександра Оксанченка. Шкода, що Героя України він не отримав за життя, адже був вартий цього… Життя легенди авіації забрав російський окупант. Це непоправна втрата для усіх нас! Пишаємося Героєм України», – йдеться у дописів Миргородської міської ради.

Олександр Оксанченко народився 26 квітня 1968 року на Дніпропетровщині. З 1996 року жив і служив у Миргороді. Вже будучи полковником у запасі повернувся у Збройні сили України. З 2018 року був  інструктором-пілотом військової частини А1356 у Миргороді.

Неодноразово представляв країну та займав призові місця в авіаційних пілотажних показах в Великобританії, Угорщині, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Данії, Бельгії, Мальті.

Також Оксанченко був учасником АТО.

У Героя України залишилися дружина та двоє доньок.

 

 

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі