НТА > НОВИНИ > Новини світу > Війська біля кордонів України спричинили обвал російського фондового ринку

Війська біля кордонів України спричинили обвал російського фондового ринку

Геополітична напруга призвела до падіння акцій найбільших російських компаній

593

На російському фондовому ринку стався обвал, який експерти завали найбільшим із березня минулого року.

Про це повідомило «Радіо Свобода». У вівторок, 18-го січня, індекс московської біржі до закриття торгів опустився на 6,5%, в іншому значенні – до позначки 3 тисячі 328 пунктів.

Індекс РТС впав на 7,29%, або до 1 тисячі 367 пунктів. За даними аналітиків, востаннє значення індексу РТС було нижчим за 1 тисячу 400 пунктів у лютому минулого року.

Крім того, акції найбільших російських компаній – «Газпрому», «Сберу» та «Яндексу» – також впали в середньому на 10%.

За версією експертів, таке могло статися через геополітичну напругу – зокрема, ситуацію на російсько-українському кордоні, де накопичуються російські війська.

За іншою інформацією, таке падіння вже ввійшло до топ-4 найсильніших за останні десять років. За цей період лише тричі ринок бачив сильніші обвали – на початку пандемії 2020-го року, на тлі введення санкцій у квітні 2018-го та після окупації Криму у березні 2014-го.

Падіння розпочалося 13-го січня після безрезультатних переговорів Росія-НАТО та серії войовничих заяв від російського Міністерства закордонних справ і Кремля.

Нагадаємо, що сьогодні президент Туреччини Реджеп Ердоган вкотре повідомив про готовність стати медіатором у переговорах України та Росії задля стабілізації безпекової ситуації в регіоні та попередженні війни.

Державний департамент США засудив можливе розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Ймовірний дозвіл на це є загрозою для європейської безпеки. Російське переміщення військ до Білорусі в умовах напруги на українсько-російському кордоні може означати бажання використати цю країну для нападу на Україну з півночі.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі