НТА > НОВИНИ > Місця > Вільний в’їзд до ЄС уже через два тижні. Українцям дозволять подорожувати Європою

Вільний в’їзд до ЄС уже через два тижні. Українцям дозволять подорожувати Європою

212

Міністерство закордонних справ працює над включенням України до списку країн, громадянам яких дозволено вільний в’їзд до Євросоюзу

Про це в коментарі РБК-Україна розповів речник МЗС Олег Ніколенко. Українська сторона сподівається, що це вдасться зробити вже через два тижні.

За його словами, кожні два тижні ЄС переглядає перелік третіх країн для вільного в’їзду на свою територію. Рекомендації формують на підставі чотирьох факторів: коефіцієнта повідомлень про нові випадки COVID-19 на 100 тисяч населення за 14 днів, кількості тестів за 7 днів, рівня позитивних тестів і природи вірусу, зокрема наявності небезпечніших штамів.

Показники в Україні, коли Єврокомісія проводила нинішній перегляд, ще перевищували норму.

«Оскільки зараз ми все більше наближаємося до встановленої Єврокомісією норми, за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби представництво України при ЄС взаємодіє з європейською стороною для включення України в цей перелік під час його подальшого перегляду», – зазначив Ніколенко.

Він додав, що рекомендація Єврокомісії не є юридично обов’язковою, і країни-учасниці ЄС самостійно ухвалюють остаточні рішення. Тому МЗС працює з європейськими країнами на двосторонньому рівні для спрощення умов поїздок українців та визнання свідоцтв про вакцинацію та цифрових COVID-сертифікатів.

Нагадаємо, що країни Євросоюзу вже розпочали скасовувати обмеження для вакцинованих туристів. Утім, відкрити кордони країни зможуть лише тим громадянам, які зробили щеплення зареєстрованими в ЄС вакцинами.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі