НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Вітер був несамовитий, люди тікали куди могли: деталі трагедії у Стрийському парку

Вітер був несамовитий, люди тікали куди могли: деталі трагедії у Стрийському парку

Останній подарований букет квітів, який досі лежить біля уламків дерев та гілок, нагадує про страшну трагедію, яка сталася у Стрийському парку під час буревію вчора пізно ввечері. Дерево впало на закоханих, які в той час сиділи на лавці.

376

Від удару 20-річний курсант Академії сухопутних військ та 18-річна дівчина загинули на місці. Свідком трагедії стала випадкова перехожа, яка і викликала на місце рятувальників  – далі деталі трагічної історії у Львові («Правда. Наживо», о 19.00 на каналі NTA).

Навчався на факультеті ракетних військ та артилерії

Чоловік, який працює у крамниці на території парку каже: в той час вітер був несамовитий, люди тікали куди могли: «То навіть важко було зорієнтуватися, де сховатися. Дуже моментально, такого тут не було ніколи. Щоб всередині парку так сильно крутило».

Пізніше з’ясувалося, загиблий хлопець – курсант Академії сухопутних військ Андрій Свояк. Навчався на факультеті ракетних військ та артилерії. Якраз завершив перший курс і за тиждень у нього мали розпочатися літні канікули. Сьогодні вранці він мав бути на службі…

«Військовик  за контрактом має певні права, які дозволяють йому перебувати за межами академії. Так само і мешкати за її межами. Вчора був вихідний день. Вільний від служби, від навчань час. І він абсолютно законно міг проводити його на власний розсуд», – прокоментував речник Академії Сухопутних військ Антон Миронович.

Родичі Андрія проживають у Білій Церкві, що на Київщині. За попередньою інформацією, батьки мають намір поховати сина у Козятинському районі Вінницької області, де він і народився. У Академії сухопутних військ про хлопця відгукуються лише добре, був дисциплінованим курсантом. Сьогодні у знак жалоби на території Академії приспустили прапори.

«Командири про нього дуже добре відгукуються. Для нас це страшна трагедія», – додає Антон Миронович.

«Ймовірно, падіння клена спричинив удар блискавки»

Про загиблу 18-річну дівчину відомо лише, що вона є студенткою одного із вишів Львова. У міськраді ж Львова кажуть, клен не був аварійним. Попередньо дерево, яке впало, було здорове, ймовірно, до руйнування призвів удар блискавки. Точну причину має сказати слідство.

«Є висока ймовірність, що блискавка вилучила в цю ділянку парку і це призвело до падіння дерев навколо», – пояснює начальниця управління екології департаменту містобудування Львівської міськради Олександра Сладкова.

«Якщо страшний вітер буде, то воно впаде на той бік, де ходять люди»

Відвідувачі парку кажуть: є на території і аварійні дерева, але їх чомусь не прибирають. «Я зверталася до працівників парку, вони сказали, що не мають дозволу аби те дерево забрати. В минуло грозу воно було розділене на три частини. І одна частина дерева залишилася. Дерево є порожнє. І якщо страшний вітер буде, то воно впаде на той бік, де ходять люди», – розповідає одна із жінок.

Адміністрація Стрийського парку просить львів’ян не відвідувати його ще впродовж доби. Там досі усувають наслідки буревію. А надзвичайними радять – не ховатися від негоди під деревами, щитами чи рекламними бігбордами. Найкраще – забігати у безпечне приміщення.

Загалом внаслідок нічної негоди у Львові впало понад 75 дерев, зафіксовано  три десятки обривів зовнішнього освітлення, пошкоджено 8 авто, 2 дахи і 1 МАФ.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі