НТА > НОВИНИ > Новини політики > Візовий режим з Росією. Ані українці, ані РНБО ще не визначилися, чи варто

Візовий режим з Росією. Ані українці, ані РНБО ще не визначилися, чи варто

299

На восьмому році війни громадяни країни-агресорки можуть без труднощів, бодай з паперами, потрапити на територію України. Україна не ввела візового режиму з Росією.  А в РНБО й досі не визначилися, чи варто це робити. Зрештою, як і українці.

«Треба розуміти, що після цих дій Україна буде мати», – ухиляється від прямої відповіді, чи варто чекати візового режиму для росіян, секретар РНБО Олексій Данілов.

Побрататися чи навіки розійтися

Що кажуть львів’яни

Візовий режим із Росією – тема для обговорення не нова. І не лише у середовищах політичних. Через сім з половиною років російсько-української війни думки українців не однозначні. Багато хто переконаний: Україна та Росія – братні народи. На їхню думку, результатом від запровадження візи з РФ стане розкол у суспільстві.

«Ми слов’янські народи. Треба просто припинити всю цю ворожнечу. По-друге, подолати наслідки соціально-економічної кризи, яка є в Україні. Я вважаю, що рано чи пізно на якійсь одній дорозі ми все одно зустрінемося”, – каже львів’янин Володимир.

«Багато українців проти Росії, але ми в цьому взагалі не бачимо нічого поганого. Ми аполітичні у цьому плані, нам все рівно до політики», – вважають львів’яни Марта та Анатолій.

«Це колись була одна країна, всі дружили, а зараз… Зараз – це жах. Я хочу щоб усе налагодилося, бо те, що зараз відбувається у цих країнах, ця агресія… Це дуже мене нервує і я не розумію чому так стається», – дивується львів’янка Діана.

На ідейників братнього народу є й альтернативна думка іншої частини українців, які відверто здивовані тим, чому візовий режим з державою-окупантом, в Україні не впровадили ще у 2014-му.

«Нічого доброго від Росії немає. Треба візовий режим, бо у нас війна», – каже львів’янка Галина.

«Уже давно пора взагалі припинити будь-яке сполучення з Росією. Війна значить війна», – переконана львів’янка Аліна.

«Ніколи! Ніколи у світі з Росією ніяких контактів не підтримувати! Безумовно потрібен візовий режим», – вважає львів’янин Ігор.

Позиція РНБО. Поганих відсівають і без візи

Секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю РБК Україна тему візового режиму з Росією вкотре «підігрів». Утім без будь-якої чіткості.

«Ми і так розуміємо, хто до нас їде, кого ми не пускаємо. Насправді наші прикордонники колосальну кількість людей з тих чи інших причин не пропускають на нашу територію», – заявив Данілов.

Така позиція Ради нацбезпеки і оборони – ніщо інше ніж замір настроїв українського суспільства Зеленським, вважає народний депутат від “Європейської Солідарності”  Олег Синютка. Секретаря РНБО Данілова він називає таким собі Жириновським, через вуста якого промовляє український президент.

««А як буде реагувати суспільство на такі вислови? А що буде, коли Зеленський буде виступати з цією ініціативою?». Це замір позицію суспільства. Тому що, так сьогодні виглядає, що український  політикум, влада Зеленського йде по російському сценарію, у кінці якого – здача українських інтересів», – переконаний народний депутат від “ЄС” Олег Синютка.

Також візове питання може бути частиною енергетичного сегменту. Є ймовірність, що Володимир Зеленський попросить дешевого газу у Кремля.

«Коли у листопаді 2015 року Порошенко припинив постачання газу з РФ, припинив  постачання електроенергії з РФ – це було кроком, який обрізав можливості окупанта впливати на Україну і на українську економіку. Зеленський усе робить на 100% навпаки”, – додає Олег Синютка.

Візовий режим – додаткова безпека

Запровадження візового режиму з Росією – це не питання політичних маніпуляцій, каже ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він переконаний, що візовий режим обов’язково має бути біометричним. Просто ставити штампи у паспорти  – безрезультатно.

«Це питання національної безпеки. Ми маємо контролювати, хто лояльний до України, а хто лояльний до ворога. Маємо розуміти, хто і коли в’їжджає і виїжджає з України», – переконаний ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Введення візового режиму з Росією збільшить рівень безпеки кордонів України, каже політолог Микола Бучин.

«Коли будемо бачити людину, котра подаватиме документи на візу з боку РФ, то зможемо оцінити, наскільки ця людина несе в собі загрозу і, відповідно, адекватно реагувати», – каже політолог Микола Бучин.

А ще, таке рішення політичної еліти  на міжнародній арені було би потужним сигналом про те, що українська влада готова боротися з агресією, дбає про свою безпеку. Втім, ці нововведення, окрім того, що вимагатимуть додаткового навантаження на бюджет України, можуть мати негативні наслідки у ситуації з Кримом, де мешканці отримують російські паспорти.

Питання Криму

«Якщо ця процедура буде застосована до Криму, то буде виходити так, що де-факто ми  будемо визнавати те, що окупант контролює окуповані території, і вони вже Україні не належать», – додає Микола Бучин.

Нагадаємо, зараз, відповідно до домовленостей, між Україною і Російською Федерацією, діє безвізовий режим. Однак, для перетину українського кордону росіянам необхідно мати закордонний паспорт, оскільки в’їзд на територію України за внутрішніми паспортами скасували ще у 2015 році.

Дарина Татарчук, “Підсумки. Наживо” (щоп’ятниці о 19:00 на NTA) 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі