НТА > НОВИНИ > Суспільство > Візит Папи Римського Франциска в Україну. Коли можуть оголосити

Візит Папи Римського Франциска в Україну. Коли можуть оголосити

Щоб вирішити всі деталі візиту Папи Римського, заздалегідь створюється оргкомітет

763

Папа Римський Франциск може здійснити візит до України у 2022 році.  Про такі плани понтифіка ще місяць тому розповів архієпископ і митрополит Львівської римо-католицької церкви Мєчислав Мокшицький в інтерв’ю польському інформаційному агентству.

Після цього інформація про візит Папи Франциска до України поширилася у світі, розповідає Отець Юстин Бойко. Утім, наразі офіційного підтвердження немає.

“Інфомації немає ані зі сторони Апостольської столиці, ані зі сторони Апостольської нунціатури. З останніх сигналів, які я бачу, це те, що кулуарно, час від часу, в урядових структурах про це говориться. Проте підтвердити чи спросувати ніхто не зможе. Треба очікувати на офіційне оголошення візиту Апостольським престолом”, – розповідає Юстин Бойко.

Юстин Бойко зауважив, що офіційне оголошення про апостольський візит здійснюється заздалегідь.

“Тобто якщо Папа приїде наступного року в Україну, то неодмінно оголошення цього візиту мало би відбутися цього року”.

За його словами, відкрите також питання рангу візиту. А для того, аби вирішити всі деталі візиту Папи Римського заздалегідь створюється оргкомітет, до якого входять представники держави та церкви.

“Папа приїжджає як глава церкви, як глава держави Ватикан, тому зазвичай ця подорож називається апостольський візит. Тобто з церковною місією, не тільки державною. Очевидно він включає в себе зустріч з представниками влади, інтелігенції, науки, освіти тощо, але також з вірними”.

Отець Юстин Бойко розповідає, що про візит Папи Івана Павла ІІ до України у 2001 році було повідомлено заздалегідь. Проте тоді він був під загрозою зриву.

“Я мав можливість бути членом оргкомітету візиту Папи Івана Павла ІІ у 2001 році. Тоді візит зіткнувся з багатьма перешкодами. Зокрема, із сильними протестами зі сторони Російської православної церкви Московського патріархату, а також Української православної церкви МП. Були спроби зірвати цей візит, однак Папа приїхав в Україну, візит відбувся”.

Нагадаємо, що наприкінці вересня архієпископ і митрополит Львівської римо-католицької церкви Мєчислав Мокшицький повідомив, що візит Папи Римського Франциска в Україну заплановано на наступний рік.

Про ймовірність такої події наступного року Мечислав Мокшицький розповів в інтерв’ю сайту KAI.

«Я дізнався, що Святійший Отець планує такий візит наступного року», – наголосив архієпископ і митрополит Львівської римо-католицької церкви.

До слова, тоді ж о. Юстин Бойко припустив, що частиною візиту в Україну буде й поїздка Папи на Донбас.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі