НТА > НОВИНИ > Новини світу > Влада Гаїті просить ООН і США ввести війська в країну після вбивства президента

Влада Гаїті просить ООН і США ввести війська в країну після вбивства президента

89

Прем’єр-міністр Гаїті Клод Жозеф звернувся до США та ООН з проханням ввести війська у країну для забезпечення порядку після вбивства президента Жовенеля Моїза.

Про це повідомляє  Reuters.

Як зазначається, уряд звернувся до США з проханням направити у країну військових для захисту ключових об’єктів інфраструктури – портів, аеропортів, сховищ палива.

Запит був зроблений після заяви американського президента Джо Байдена і держсекретаря Ентоні Блінкена про можливу допомогу Гаїті стабілізації ситуації в країні після вбивства президента Жовенеля Моїза.

У США заявили, що наразі не можуть відправити своїх військових до Гаїті, проте в країну будуть відправлені високопоставлені співробітники ФБР і держбезпеки для визначення обсягу допомоги.

Після цього уряд Гаїті звернувся з аналогічним проханням до ООН. В організації заявили, що миротворчі війська можуть бути відправлені тільки після того, як це рішення схвалить Рада Безпеки ООН.

Вбивство президента

В ніч на 7 липня група невідомих напала на резиденцію президента Гаїті Жовенеля Моїза та застрелила його. Вогнепальне поранення отримала також його дружина.

Жовенель Моїз очолював країну з лютого 2017 року. Він був власником 10 гектарів плантації бананів, призначених на експорт. Також займався екоенергетикою і екотуризмом.

У його вбивстві підозрюють колишніх військових армії Колумбії. До числа підозрюваних також належать 28 осіб. З них 26 осіб є колумбійцями та ще двоє – громадяни США гаїтянського походження. Правоохоронцям вдалося затримати 17 підозрюваних.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі