НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Водій-«камікадзе» у Чернівцях. Випив смертельну дозу і сів за кермо

Водій-«камікадзе» у Чернівцях. Випив смертельну дозу і сів за кермо

Результат тестування показав 5.0 проміле алкоголю в крові

366

У Чернівцях поліція затримала водія на «Range Rover», в якого у результаті зафіксували практично максимально можливу дозу алкоголю в крові – 5.0 проміле. За медичними оцінками, така кількість «градусу» вважається смертельною для людського організму.

Як повідомила Патрульна поліція Чернівецької області, «камікадзе» зупинили 14 грудня близько 23:00 на вул. Руській. Водій порушував правила дорожнього руху.

Під час спілкування з порушником інспектори помітили, що у чоловіка присутні ознаки сильного алкогольного сп’яніння. Тест показав неймовірний результат – 5,0 проміле. До слова, щоб отримати такий показник, людині потрібно випити близько двох літрів горілки.

Як звернули увагу поліцейські, допустимий вміст алкоголю в крові людини, що керує транспортним засобом, – 0,2 проміле. Вже понад 3,0 проміле вважається критичним станом і алкогольним отруєнням. А от 5,0 – це вже відносно смертельна доза.

На керманича поліцейські склали протокол згідно зі ст. 130 (Керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння) КУпАП та винесли постанову згідно зі ст. 126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів) КУпАП.

Довідка. Стадії сп’яніння

Виділяють чотири стадії сп’яніння, залежно від обсягів спожитого алкоголю:

 1. Легка (1,5-2,5 ‰) Характеризується збудженим станом, частковою втратою контролю, негативною дією на психомоторні функції всього організму (порушення координації рухів, сплутаність свідомості, підвищення артеріального тиск і ін.).
 2. Середня (1,5-2,5 ‰) Характеризується порушенням працездатності центральної нервової системи, мозку (неадекватна поведінка, плутана мова, втрата контролю над собою і ін.) Такий стан часто завершується сном. Іноді при пробудженні спостерігається амнезія, зниження працездатності і сильна інтоксикація організму.
 3. Сильна (2,5-3,0 ‰) Характеризується повним відключенням свідомості, ураженням центральної нервової системи, мимовільним випорожненням. Після виходу з цього стану важка інтоксикація не проходить ще кілька днів, а концентрація алкоголю в організмі залишається досить високою. При повторенні стану можливі слухові і зорові галюцинації.
 4. Стадія повного отруєння алкоголем (3-5 ‰) При З’являються проблеми з диханням, роботою серця, людина перебуває в стані, близькому до коматозного, а ймовірність смерті без втручання лікарів стає особливо високою.

Деякі фахівці визначають інші стадії сп’яніння:

 1. Перша стадія (до 0,3 ‰) – немає впливу алкоголю на організм;
 2. Друга стадія (0,3 0,5 ‰) – мінімальний вплив;
 3. Третя стадія (0,5-1,5 ‰) – легкий рівень впливу;
 4. Четверта стадія (1,5-2,5%) – середній ступінь;
 5. П’ята стадія (2,5-3 ‰) – сильне отруєння;
 6. Шоста стадія (3-5 ‰) – коматозний стан;
 7. Сьома стадія (5-6 ‰) – смертельна доза.

Уже при другій стадії в людини за кермом порушується сприйняття рухомих об’єктів. Швидкість їзди може стрімко зростати через потребу адреналіну. На третій стадії відсутня чітка оцінка відстані, немає реакції на знаки, сигнали. Координація дій порушена. На четвертій стадії рефлекси притуплені, система і органи людини перебувають у розслабленому стані. Відсутня пильність. Решта стадії характеризуються тим, що людина може «відключитися», втратити свідомість будь-якої миті.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі