НТА > НОВИНИ > Спорт > Водне поло в Україні – розвиток і майбутнє. Інтерв’ю з президентом федерації Олександром Свіщовим

Водне поло в Україні – розвиток і майбутнє. Інтерв’ю з президентом федерації Олександром Свіщовим

Завдання – вид спорту має привертати увагу вболівальників в усіх куточках країни

118

Президент федерації водного поло України  Олександр Свіщов в інтерв’ю NTA поділився враженням про старт чемпіонату, розповів про завдання збірної України на чемпіонаті Європи 2022 року і про стратегію розвитку водного поло в державі.

Зараз працюємо над популяризацією водного поло в Україні

– Олександре Юрійовичу, наприкінці червня Вас обрали президентом Федерації водного поло України. Що встигли за цей період реалізувати на посаді?

– Насамперед, ми ввели обов’язкові онлайн-трансляції всіх поєдинків чемпіонату України. Хочемо також проводити зйомки і показ матчів серед юнаків. Ці кроки, я впевнений, посприяють популяризації водного поло в Україні. До прикладу, попереднього сезону 2020-2021 років не проводились трансляції всіх матчів і, звісно, інтерес до матчів був значно менший. Відтепер ми обов’язково робимо онлайн-трансляції всіх ігор. Без «картинки», я вважаю, чемпіонат України з водного поло не такий цікавий для пересічного вболівальника. Зараз ми вже спостерігаємо приріст аудиторії і зацікавлення глядачів. І будемо прагнути привернути ще більше уваги глядачів до водного поло України.

– Інфраструктура –  найбільш болюче питання для ватерполістів в Україні. Невелика кількість басейнів по країні не дає змоги всім займатись водним поло. Які кроки вже робить ФВПУ для побудови басейнів в країні?

– У Львові ми на стадії перемовин з міською радою про побудову нового басейну для занять плаванням, водним поло і плавальними видами спорту. Зараз насправді зацікавленість до водного поло і плавання у Львові дуже велика. Є багато діток, які хочуть займатись цими видами спорту, але, на жаль, немає місця, аби розмістити всіх охочих займатись у басейні.

До прикладу, в Маріуполі басейн на стадії завершення реконструкції – спорткомплекс «Нептун» – потрапив під програму президента України – «Велике будівництво» і, я думаю, там вже до кінця 2021 року завершать усі роботи, там буде краща інфраструктура для заняття водним поло. В Харкові в нас є діючий басейн і є люди, які розвивають водне поло. У Києві є басейни для занять, натомість, немає великої зацікавленості серед дітей. Тому, хочемо в Києві якомога більше популяризувати наш вид спорту тим паче, все для цього є: басейни, хороші фахівці. На жаль, маємо велику проблему в Закарпатті: там одна з найбільш кваліфікованих тренерських баз, є дітки, які хочуть займатись, а от хорошого басейну немає взагалі. Так само є  дві хороші тренерські школи в Ужгороді та Одесі, а от займатись водним поло у цих містах важко – немає басейнів.

– В яких містах, окрім перелічених, плануєте розвивати водне поло?

– Хочемо відродити бази водного поло у Кривому Розі, Запоріжжі, Миколаєві. Свого часу там було велике зацікавлення до нашого виду спорту.

– Зараз тривають бюрократичні моменти з побудовою басейну у Львові. Скільки часу потрібно для побудови спорткомплексу у місті Лева?

– Я думаю,  упродовж трьох наступних років у Львові буде готовий басейн для заняття плаванням і водним поло.

Головний акцент – розвиток дитячого водного поло

– Розвиток дитячого водного поло України в пріоритеті для федерації водного поло України?

– Для нас сьогодні це є основний напрямок у роботі. Найголовніше – це розвиток дитячого водного поло. Повірте, без масової зацікавленості і популяризації серед діток, ми не будемо мати хорошої конкуренції у дорослих командах. Знову ж таки, згадаємо про Львів, тут є масова зацікавленість, є багато шкіл і дітки хочуть займатись у басейні.Трапляються такі історії, що ледь не по знайомству батьки домовляються за дітей аби вони займались водним поло. Ми розуміємо, аби підняти рівень серед дітей, нам потрібно навчати молодих фахівців – робити для них висококваліфіковані тренерські школи. Відкрию секрет, на наступний рік – у 2022, хочемо у Львові зробити пілотний проєкт – зробити спортивний табір для дітей, куди ми запросимо кваліфікованих дитячих спеціалістів, які повинні навчати наших молодих тренерів. Сподіваюсь цей пілотний проект пройде успішно у Львові і вже найближчим часом такі дитячі табори будемо проводити в Одесі, Ужгороді. Я думаю, це дасть хороший поштовх для розвитку дитячого водного поло в Україні.

– З яких країн плануєте запросити тренерів?

– Зараз ми на стадії перемовин. Хочемо, щоб до Львова приїхали спеціалісти високого рівня з Хорватії, які б поділились досвідом з нашими молодими тренерами. Окрім цього, ми ведемо перемовини з міжнародною федерацією водного поло – «FINA», хочемо аби вони теж допомогли нам привезти до Львова хороших спеціалістів з водного поло. Хочу додати, що ми вже досягли згоди про навчання суддів. Міжнародна федерація погодилась привезти до Львова фахівців, які будуть навчати наших суддів, це буде у 2022 році. Думаю, ці кроки і спільна колоборація з міжнародними спеціалістами дасть хороший поштовх для підвищення рівня водного поло в Україні.

Є думки, щоб запрошувати у чемпіонат команди із закордону

– Стартував чемпіонат України з водного поло. Перший тур у Кам’янську, як оціните рівень підготовки усіх команд. На Вашу думку, як посилити конкуренцію в чемпіонаті України?

– Хочеться більшої інтриги у матчах, однозначно. Аби підсилити чемпіонат думаю нам потрібно запрошувати команди з інших країн: Молдова, Польща, Литва, Латвія, Словаччина. Думаю, якщо такі команди будуть в нашому чемпіонаті, то таким чином ми піднімемо конкуренцію і рівень усіх наших команд. Зараз в нас є ВК «Динамо» Львів», який на голову вище усіх. Свого часу таку роль мав ВК «Маріуполь», гравці якого були кістяком збірної України. Інші ж команди боролись за нижчі позиції. Зараз історія схожа тільки тепер львівське «Динамо» є абсолютним лідером і позаду інші команди.

– Наскільки реально, що наступний чемпіонат України буде з командами з Литви, Молдавії і Польщі?

– Я скажу, що це дуже ймовірно, що ми матимемо команди з інших країн. Зараз ми на стадії активних перемовин. Також, керівництво ФВПУ працює над тим аби були відкриті чемпіонати серед дітей, в яких будуть брати участь міжнародні команди.

Збірна має пройти кваліфікацію чемпіонату Європи 2022

– Збірна України у лютому 2022 року гратиме в Ізраїлі у другому раунді кваліфікації чемпіонату Європи 2022 року. Які завдання стоять перед хлопцями?

– Ми обов’язково маємо вийти до фінальної групи. У Ізраїлі на чемпіонаті Європи ми повинні бути другими в групі, які і наша жіноча збірна, так і чоловіча. Для обох команд завдання максимальні – вихід у фінал.

– Як оціните рівень підготовки збірної України, наскільки наші хлопці готові до таких європейських форумів?

– Для команди створенні максимально чудові умови, є хороша підготовка, маємо належне фінансування збірної України. Тепер все залежить від хлопців та тренерів. Наш тренерський штаб повинен провести правильну підготовку аби команда була на піку своїх можливостей у Ізраїлі. Команда матиме можливість зараз зіграти на турнірі Ліги націй наприкінці листопада, у грудні буде Кубок Литви, де хлопці теж братимуть участь, а вже перед самим чемпіонатом Європи пройдуть збори команди. Як на мене, зараз для збірної України з водного поло створені всі умови по максимуму, що можливо. Хочу подякувати міністерству молоді та спорту України, вони нас вагомо підтримують. Тому, попереду, серйозні виклики для команди і я вірю, що ми досягнемо успішного результату.

– Зараз активно розвиваються соцмережі ФВПУ. Як оцінюєте цей напрям роботи? Наскільки вдалось привернути більшу увагу вболівальників?

– Поки ми лише розпочали роботу над популяризацією водного поло України. Оцінювати результати будемо щонайменше через 8-10 місяців нашої роботи. Свого часу ми працювали активно над збільшенням інтересу до ватерпольної команди «Динамо» Львів» – результат прийшов через два роки. Зараз, такий досвід хочемо поширити на всю Україну. Нам треба привертати увагу до ігрових видів спорту, зокрема, до водного поло. Є хороші приклади,як водним поло цікавляться у Хорватії, Сербії, Угорщини. Плавання, водне поло – це чудові види спорту і тут немає вікового обмеження, тому, переконаний, інтерес в найближчі роки буде лише зростати.

Назар Міленевич

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі