НТА > НОВИНИ > Новини політики > Волосся стає дибки. Клімкін про заяви Меркель стосовно Путіна

Волосся стає дибки. Клімкін про заяви Меркель стосовно Путіна

Путін та Байден і надалі обговорюватимуть тему України.

234

Зовнішньополітична ситуація змінюється і США починають розмовляти із Росією. Це критичний діалог. У публічній площині говорять наче про стратегічне озброєння та кібербезпеку. Втім Вашингтон  і далі буде обговорювати з Кремлем й  Україну.

Про це в ефірі проєкту Говорить великий Львів на телеканалі NTA заявив міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін.

Він підкреслив: зараз основне завдання України –  стати  частиною цього перемовного процесу, а не спостерігачем.

Водночас експерт переконаний: Байден чітко розуміє, хто такий Путін. Мовляв у 1990-х, коли ще всі казали, що Росія піде демократичним шляхом, саме Байден виступав за те, щоб не скасовувати програми, спрямовані на стримування РФ.

“В Європі теж розуміють, хто такий Путін, але, на жаль, там забагато політиків, які  не хочуть вилізати із теплої ванни. Вони хочуть пропетляти цей процес за рахунок, зокрема, США. Добре, що з’явився Байден і нова американська адміністрація, як лідери західного світу. Але ви бачите, що робить Меркель. Волосся стає дибки від того, як Меркель запрошує Путіна”, – іронізував Клімкін.

Він зазначив: добре, що в України залишається багато друзів у ЄС, однак потрібно чітко розрізняти: одна справа – говорити із Путіним, а інша – говорити не з позиції рівних.

“У випадку із британським есмінцем Путіну вказали на місце і продемонстрували його слабаком. Це, до речі, для нас небезпечно. Оскільки буде відповідь для Великої Британії і для нас. Путін не пробачає речей, де його виставляють слабаком і коміком”, – вважає Клімкін.

Він розповів: у Європі справді є політики, які бажають залагодити відносини із Путіним. Тому візити Володимира Зеленського до Ангели Меркель і Джо Байдена будуть критично важливими.

Окрім того, на думку Клімкіна, Україні потрібно обговорювати нову стратегію щодо Донбасу.

“Мінські домовленості ніколи не спрацюють. Якою б не була послідовність, ми не можемо проводити вибори, коли російські громадяни голосують за кандидатів-російських громадян на українських виборах. Це початок руйнування державності. Тому нам потрібна нова стратегія щодо Донбасу і, щоб наші друзі зрозуміли: паспортизація, яку на Донбасі розгортає Путін, це теж дуже небезпечно. Тому це теж ключова задача нашої зовнішньої політики”, – підкреслив Павло Клімкін.

Нагадаємо, вчора, 23 червня, Сторожові кораблі РФ стріляли в бік британського есмінця поблизу Криму.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі