НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > ВООЗ: Нові спалахи кору та поліомієліту через пропущену планову вакцинацію

ВООЗ: Нові спалахи кору та поліомієліту через пропущену планову вакцинацію

168

Майже 23 млн дітей у всьому світі пропустили минулого року планову вакцинацію через пандемію, що призвело до спалахів кору, поліомієліту та інших запобіжних захворювань.

Про це йдеться у повідомленні ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Пандемія COVID-19 призвела до серйозного зниження рівня вакцинації дітей, що відкинуло нас більш ніж на десятиліття назад“, – заявила керівник департаменту ВООЗ з імунізації Кейт О’Брайен.

За словами керівника відділу імунізації ЮНІСЕФ Єфрема Леманго, спостерігається “тривожне збільшення” числа дітей з “нульовою дозою” – тих, хто не пройшов жодну вакцинацію. Їх число зросло в минулому році до 17,1 млн з 13,6 млн в 2019 році.

«Зриви в роботі з імунізацією були широко поширені в 2020 році, причому найбільше постраждали регіони ВООЗ в Південно-Східній Азії та Східному Середземномор’ї. Оскільки доступ до медичних послуг та охорона імунізації були обмежені, кількість дітей, які не отримали навіть перших щеплень, зросла у всіх регіонах», – зазначають медики.

«Ще до пандемії були тривожні ознаки того, що ми починаємо втрачати позиції в боротьбі за імунізацію дітей проти дитячих хвороб, які можна запобігти, в тому числі з поширеними спалахами кору два роки тому. Пандемія погіршила погану ситуацію. Оскільки рівномірний розподіл вакцин проти COVID-19 є головним у свідомості кожного, ми повинні пам’ятати, що розподіл вакцин завжди був несправедливим, але цього не повинно бути», – наголосила очільниця ЮНІСЕФ Генрієта Форе.

За даними ВООЗ, кір може призводити до летального результату в дітей у віці до п’яти років, а поліомієліт – скалічити дітей на все життя. Це в першу чергу відноситься до африканських і азіатських країн зі слабкими системами охорони здоров’я.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі