НТА > НОВИНИ > Новини світу > ВООЗ: Щонайменше 89 людей померли від загадкової хвороби

ВООЗ: Щонайменше 89 людей померли від загадкової хвороби

273

Всесвітня організація охорони здоров’я направила до Південного Судану групу швидкого реагування для розслідування таємничої хвороби, внаслідок якої загинули щонайменше 89 людей.

Міністерство охорони здоров’я Південного Судану повідомило про швидкопоширювану хворобу в північному місті Фангак у штаті Джонглей, яку місцеві вчені не змогли ідентифікувати, передає New York Post.

Нещодавно регіон постраждав від сильної повені, тому чиновникам охорони здоров’я доручено зібрати зразки, щоб допомогти ідентифікувати смертельну хворобу.

Місцеві чиновники охорони здоров’я у Фангаку сказали, що початкові зразки хворих дали негативні результати на холеру.

Прес-секретар ВООЗ Шейла Байя повідомила, що команді вчених довелося діставатися до Фангака на гелікоптері через повінь.

«Ми вирішили надіслати групу швидкого реагування, щоб поїхати та провести оцінку ризику та розслідування. Тоді вони зможуть зібрати зразки у хворих людей, але попередня цифра, яку ми отримали, – це 89 смертей», – розповіла Байя.

Місцевий чиновник заявив, що сильні повені посилили поширення таких захворювань, як малярія, і спричинили недоїдання дітей через нестачу їжі в північних штатах.

За його словами, нафта з родовищ в регіоні забруднила воду, що призвело до загибелі домашніх тварин.

Міжнародна благодійна організація «Лікарі без кордонів», яка діє в цьому районі, заявила, що повінь спричинила нестачу їжі та хвороби.

«Ми надзвичайно стурбовані недоїданням, коли рівень гострого недоїдання вдвічі перевищує поріг ВООЗ. Кількість дітей, які були госпіталізовані до нашої лікарні з важким недоїданням, подвоїлася з початку повені», – розповіли в організації «Лікарі без кордонів».

Південний Судан вже третій рік поспіль переживає катастрофічну гуманітарну кризу, оскільки екстремальні повені вражають країну.

Гуманітарні агенції попередили, що ситуація загрожує спричинити спалах захворювань, що передаються через воду, та малярії, а також призвести до продовольчої кризи та голоду.

Повінь відрізала населення від доступу до продуктів харчування та інших життєво важливих товарів, оскільки понад 700 000 людей постраждали від найгіршої повені за майже 60 років.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі