НТА > НОВИНИ > Новини світу > Вперше за 10 років українська школярка перемогла у міжнародному нейроконкурсі

Вперше за 10 років українська школярка перемогла у міжнародному нейроконкурсі

Міжнародний конкурс з нейронаук через пандемію цього року відбувався онлайн.

528

Учениця київської школи №125 Вікторія Виджак стала переможницею міжнародного конкурсу з нейронаук International Brain Bee. І це найкращий результат України за 10 років участі в конкурсі.

Про це повідомляє пресслужба Інституту фізіології ім.О.Богомольця, передає Укрінформ.

«Вікторія Виджак, учениця 125 школи м. Києва, стала кращим мозкознавцем світу, виборовши перше місце у міжнародному змаганні школярів з нейронаук International Brain Bee, що відбулося в рамках віртуальної конференції Американського товариства нейронаук (Society for Neuroscience)», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в Інституті фізіології, це найкращий результат України за 10 років участі в конкурсі.

Через пандемію коронавірусу змагання відбувалося онлайн.

Цьогоріч у ньому взяли участь національні чемпіони як 2020, так і 2021 років.

Україну представляли переможці національного Нейроконкурсу Остап Шийка (2020 рік, студент 1 курсу Івано-Франківського національного медичного університету) та Вікторія Виджак (2021 рік, учениця 11 класу школи № 125 м. Київ). Вони змагалися із кращими мозкознавцями з 31 країни.

«Учасники відповідали на складні теоретичні питання, визначали структури на зображеннях препаратів мозку, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історією хвороб. Нарешті, фінальним етапом були відповіді на запитання перед журі з провідних науковців світу, де наші чемпіони дісталися до п’ятірки кращих», – повідомили в Інституті.

У цьому складному марафоні Вікторія показала найкращий результат. Її також відзначили спеціальним призом за найвищий результат в нейроанатомії та нейрогістології.

Друге і третє місця вибороли Ентонв Клоновскі (Канада) і Ахмед Адам Бін Разман (Малайзія).

Довідка

Конкурс International Brain Bee заснований у США професором Університету Меріленда (США) Норбертом Мислінським. На його думку, переможці конкурсу в майбутньому зможуть знайти шляхи лікування більш ніж 1000 неврологічних та психічних розладів, від яких страждають люди. Змагання підтримується найбільшими світовими організаціями — Міжнародним товариством вивчення мозку (IBRO), Федерацією європейських товариств нейронаук (FENS), Американською психологічною асоціацією (APA), Американським товариством нейронаук (SfN), Альянсом DANA та Асоціацією вивчення хвороби Альцгеймера (Alzheimer’s Association). Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО «Ноосфера» та Національний центр «Мала академія наук України». Національний етап відбувся завдяки фінансовій підтримці Наукового товариства Шевченка (США).

Нагадаємо, що на Київщині школярі створили рекордний розпис на бетонному паркані.

Також українські школярі  отримали 20 нагород міжнародного інноваційного шоу INOVA 2021.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі