НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Врятувати Марічку. Семимісячній дівчинці зі СМА потрібна допомога

Врятувати Марічку. Семимісячній дівчинці зі СМА потрібна допомога

Дівчинці зі СМА потрібен найдорожчий укол у світі вартістю у понад 2 млн доларів

429

Марічці лише 7 місяців, а вона вже бореться із важкою недугою – спінально-м’язевою атрофією – СМА. Це рідкісне генетичне захворювання, яке забирає у дитини життєві сили, здатність рухати ніжками та ручками.

Про страшний діагноз батьки Марічки дізналися в кінці листопада 2021 року, хоча симптоми у дівчинки з’явилися раніше.

«Вона ніколи не підіймала ніжки вгору, як маленькі дітки це роблять, під кутом 90 градусів. Вона цього ніколи не робила. А потім узагалі ніжками почала рухати набагато менше, ніж ручками. А ще ніколи не зводила голівки, лежачи на животику», – пригадує про ознаки, які викликали занепокоєння, мама Марічки Ольга Кудрявая.

Діти зі СМА мають ослаблені м`язи по всьому тілу. Щоб у дівчинки добре розвивалися легені, дівчинка дихає через спеціальний дихальний апарат. А  щоб підтримувати тонус тіла, мама щодня робить Марічці масаж.

Порятунком для дівчинки може стати найдорожчий укол у світі – Zolgensma. Його вартість понад 2 мільйони доларів. Саме такий днями у США отримала маленька львів’янка Вікторія Полюга, задля порятунку якої об’єдналися тисячі людей по всій Україні.

Окрім того, семимісячній дитині потрібні підтримуючі ліки – флакон на місяць коштує 250 тисяч гривень. Тож батьки Марічки також сподіваються на підтримку, без якої навряд чи зможуть впоратися. Вірять, що захмарну суму  для життя Марічки вдаться зібрати.

 

«Враховуючи те, як вони рухалися до цього, за який проміжок часу зібрали гроші, як вони взагалі до цього поставились… Наскільки відповідально… Це насправді дуже надихає. Батьки зібрали дуже колосальні кошти, щоб врятувати свою дитину. І вони це змогли», – захоплюється прикладом сім’ї Полюг тато Марічки Олег Михайловський.

Американська клініка в Сан-Антоніо, де мають зробити укол, ще не дала остаточного рахунку. Суму назвали лише усно – 2 мільйони 80 тисяч доларів, – розповідає волонтерка Уляна Древняк.

«Ми сподіваємося, що до кінця січна отримаємо рахунок за укол. З ним зможемо звернутися у благодійні фонди. Без рахунку, власне, немає можливості навіть відкрити збірку, допустимо, у Польщі. Ми пробували зараз, але вони просять рахунок», – пояснює Уляна Древняк.

Наразі для Марічки вдалося зібрати 150 тисяч доларів. Усі охочі можуть підтримати дівчинку та її батьків.

Реквізити для допомоги:

  • Картка ПриватБанку 4149 4993 9503 2202. Кудрявая Ольга Володимирівна (мама)
  • Картка Монобанку 4441114413785898 – Кудрявая Ольга Володимирівна (мама).

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі