НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Втратила дві літри крові. У Львові врятували 41-річну породіллю після розриву унікальної аневризми

Втратила дві літри крові. У Львові врятували 41-річну породіллю після розриву унікальної аневризми

710

Львівські хірурги врятували 41-річну породіллю,  в якої після народження п’ятої дитини  розірвалась яєчникова артерія. Жінка втратила два літри крові.

Як розповіли Першому медичному об’єднанні Львова, прооперували пацієнтку у Лікарні Святого Пантелеймона. Йдеться про унікальний випадок у медичній практиці. Так, в українських наукових джерелах інформація про таке розташування аневризми відсутня, у англомовних – описано лише 22 випадки.

«Молодшого сина Михайла Наталя народила в одному з пологових будинків Львова. Та на третю добу, вставши серед ночі погодувати маля, відчула раптовий нестерпний біль в животі та покликала на допомогу», – так почалася історія порятунку мами.

Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні Святого Пантелеймона. Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3х5 см. Розпочалася сильна кровотеча.

Через незвичне розташування аневризми Наталя втратила два літри крові – уся кров зібралася в заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Як пояснили медики, саме це врятувало жінці життя, бо дало час довезти її до лікарні.

Далі під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись. Це призвело би до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом з аневризмою довелося видалити лівий яєчник.

У реанімації Наталя провела чотири дні. Далі її перевели у палати Центру хірургії. За тиждень жінка поїхала додому, де на неї дуже чекали новонароджений синочок та вся сім’я.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі