НТА > НОВИНИ > Економіка > Ввезення електрокарів в Україну звільнили від податків

Ввезення електрокарів в Україну звільнили від податків

300

Верховна рада звільнила від оподаткування ввезення електромобілів і комплектувальних до них. Народні депутати підтримали у другому читанні відповідні законопроєкти.

Ці закони, які прийняли сьогодні на засіданні Верховної ради, вносять зміни до Митного та Податкового кодексів України.

Закон тимчасово, до 1-го січня 2026-го року, звільняє від оподаткування ПДВ ввезення та постачання на митній території нових транспортних засобів (у тому числі вироблених в Україні), оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

До 1-го січня 2031-го року звільняється від оподаткування ПДВ ввезення імпортних товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів.

Йдеться про власне виробництво:

– транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються в товарній позиції 8603 (тільки самохідні вагони трамвайні та вагони метро), товарній підпозиції 8701 20, товарних позиціях 8702-8705 згідно з УКТ ЗЕД;

– транспорту, що працює на газу;

– несамохідних трамвайних вагонів та вагонів метро.

Порядок ввезення та цільового використання цих товарів встановлює уряд.

Законопроєкти покликані стимулювати розвиток виробництва в Україні електромобілів, зарядних пристроїв, комплектувальних виробів до них, створення сприятливих умов для залучення інвестицій у таке виробництво, а також стимулювання попиту на автобуси, легкові та вантажні автомобілі, оснащені винятково електричними двигунами.

Нагадаємо, що на початку червня, в Києві представили дві моделі перших українських електрокарів – пасажирського «Коника» та вантажного «Волика».

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі