НТА > НОВИНИ > Новини науки > Вибори президента Могилянки. Студенти оголосили страйк і збираються йти під Кабмін

Вибори президента Могилянки. Студенти оголосили страйк і збираються йти під Кабмін

Спільнота Києво-Могилянської академії 4 лютого проведе акцію під Кабінетом Міністрів

496

Студенти Києво-Могилянської академії оголосили безстроковий страйк через невизнання з боку Міністерства освіти та науки України результатів виборів президента НаУКМА.

Про це йдеться у спільній заяві органів студентського самоврядування НаУКМА в фейсбуці.

«Цим рішенням органи студентського самоврядування висловлюють свою незгоду з рішенням міністерства. Ми підтримуємо право могилянців самостійно обирати свого президента. Ми не перериваємо навчальний процес, але під час проведення протестних акцій студенти мають право не відвідувати заняття. Ми закликаємо адміністрацію НаУКМА забезпечити право студентів на протест», – йдеться у заяві.

Також до страйкового комітету долучились представники органів студентського самоврядування, керівники студентських організацій, представники викладачів та працівників університету.

Окрім того, спільнота Києво-Могилянської академії 4 лютого проведе акцію під Кабінетом Міністрів.

«Учора студентське самоврядування ухвалило рішення про безстроковий студентський страйк. 4 лютого о 9:00 могилянська спільнота виходить під Кабінет Міністрів України із закликом припинити свавілля МОН і підписати контракт з обраним президентом університету», – йдеться в анонсі акції у фейсбуці.

Як зазначають організатори акції, за законом у МОН «відсутні повноваження щодо визнання чи невизнання результатів голосування».

«Подібне рішення є перевищенням повноважень і тиском на університет. Могилянка понад два роки залишається без очільника», – наголошується у повідомленні.

У спільноті НаУКМА виступають за відставку міністра освіти Сергія Шкарлета, підписання контракту з обраним президентом НаУКМА, автономію українських університетів.

Передісторія

Зазначимо, що 30 вересня 2021 року МОН оголосив конкурс на заміщення посади президента Національного університету «Києво-Могилянська академія», пише «Укрінформ». Наказом від 9 листопада 2021 року МОН вибори в НаУКМА були призначені на 20 січня 2022 року.

На посаду президента балотувалися в.о. президента НаУКМА, кандидат економічних наук, доцент, в.о. декана факультету економічних наук Олександра Гуменна та голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт.

За підсумками голосування, що відбулося 20 січня 2022, Олександра Гуменна набрала 201 голос (33.9%), Сергій Квіт – 232 (39,1%).

27 січня відбувся другий тур виборів президента НаУКМА. Того ж дня Квіт повідомив у фейсбуці, що з виборчої дільниці вишу невідомі викрали одну зі скриньок для голосування.

Згодом поліція Києва повідомила, що скриньку було знайдено неушкодженою на одній з вулиць біля НаУКМА та повернуто виборчій комісії. За даним фактом поліція відкрила провадження за ч. 2 ст. 396 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що у студентському телеграм-каналі “Вибори президента КМА” опубліковано відео з камер спостереження на дільниці під час другого туру виборів керівника Києво-Могилянської академії, пише УНН.

«У наше розпорядження надійшло відео з однієї із камер спостереження у КМЦ.

Тут видно як невідомі проходять на 3-й поверх, обливають одну з урн (за попередньою інформацією зеленкою, – ред), а також виносять іншу», – йдеться у дописі.

З відео вбачається, що молодиків було шестеро. Вони спокійно без жодних перешкод увійшли до приміщення голосування, один з них узяв скриньку та пішов із нею до виходу. Ніхто не намагався його зупинити. Інші четверо підійшли до другої виборчої урни, і один з них вочевидь зіпсував її зеленою речовиною. Йому також ніхто не чинив опору, до молодиків не підходили ані спостерігачі, ані члени комісії.

 

Також 28 січня на сайті НаУКМА було оприлюднено повідомлення про те, що за результатами другого туру Квіт отримав 235 голосів (52,80%); Гуменна – 191 голос (42,92%). При цьому проти всіх було 18 голосів (4,04%); зіпсовано 1 бюлетень.

1 лютого на сайті НаУКМА оприлюднено відкрите звернення могилянської спільноти, в якому оргкомітет, Вчена рада НаУКМА, Конференція студентів та інші студентські організації НаУКМА, Наглядова рада університету, Асоціація випускників НаУКМА, члени могилянської спільноти, партнери академії засвідчили єдність у визнанні результатів виборів, які відбулися чесно і прозоро. У зверненні зазначається, що спільнота очікує від МОН щонайшвидшого завершення формальних процедур щодо підписання контракту з обраним президентом НаУКМА Сергієм Квітом.

Натомість 1 лютого міністр освіти та науки Сергій Шкарлет повідомив, що МОН не визнаватиме результати виборів в НаУКМА.

2 лютого Міністерство освіти та науки оголосило конкурс на зайняття посади президента Києво-Могилянської академії.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"