НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Виносив міни, щоб викопати картоплю. У Львові встановили протез чоловіку з Авдіївки, що підірвався на власному городі

Виносив міни, щоб викопати картоплю. У Львові встановили протез чоловіку з Авдіївки, що підірвався на власному городі

320

У Львові встановили протез ноги 70-річному Олександру Дороніну з Авдіївки, який підірвався на міні на власному городі: чоловік голіруч виніс 12 боєприпасів, щоб мати змогу викопати картоплю. Тринадцята міна вибухнула та відірвала господарю обійстя праву ногу.

Історію пацієнта розповіли у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» Першого медоб’єднання Львова, де й перебуває потерпілий. Кажуть: чоловік нарешті за останні три місяці зміг зробити перші кроки.

Пів року Олександр Доронін жив під щоденними обстрілами. Попри це, намагався вести звичний побут. Доглядав двох кішок та собаку, порався по господарству, обробляв город. У серпні вирішив викопати картоплю. Для цього почав “чистити” город від мін.  До моменту, коли пролунав вибух, чоловікові вдалося винести 12 боєприпасів.

Олександр Федорович знепритомнів. Коли отямився, правої ноги уже не було. Усе, що пам’ятає – це як на самих лише руках проповз 150 метрів до найближчого будинку. Скривавленого чоловіка помітили сусіди. Саме вони зупинили кровотечу і відвезли його до напівзруйнованої місцевої лікарні. Далі були кілька днів у медзакладах Покровська та Дніпра, а потім – евакуаційний потяг до Львова.

“У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» Першого медоб’єднання Львова Олександр Федорович уже більш як три місяці. За цей час хірургам вдалося загоїти ампутовану кінцівку та підготувати її до протезування. Паралельно з чоловіком працювали фахівці з реабілітації – фізичної та психологічної. І ось днями наші протезисти встановили пацієнту протез. Вперше від 13 серпня Олександр Федорович пройшов кілька кроків без милиць”, – розповіли у медзакладі.

Попереду в Олександра Дороніна ще тривала реабілітація. Він має навчитися користуватися протезом, аби впевнено стояти “на ногах”.

В Авдіївці Олександр Федорович прожив усе життя. І хоча з рідних у місті в нього нікого не лишилося, він мріє туди повернутися. Там на нього чекають його коти, пес і город, який навесні потребуватиме рук господаря.

Потез Олександр Доронін, як і ще 30 українців, у Центрі “Незламні” отримав завдяки підтримці Мальтійської служби допомоги, яка передала протезну майстерню з обладнанням та комплектуючі до двохсот протезів одного з найкращих у світі виробників – німецької компанії ”Ottobock”.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі