НТА > НОВИНИ > Новини політики > Винищувачі НАТО 290 разів реагували на маневри російських літаків

Винищувачі НАТО 290 разів реагували на маневри російських літаків

Північноатлантичний альянс має два центри повітряних операцій – у Німеччині та в Іспанії

651

За 2021-ий рік військові літаки НАТО 290 разів підіймалися у повітря для охорони повітряного простору країн-учасниць, коли російські розвідувальні винищувачі наближалися до кордону Євросоюзу.

Про це повідомила пресслужба Північноатлантичного альянсу.

«2021-го року винищувачі НАТО підіймалися в повітря близько 370 разів у всій Європі, в основному для перевірки літаків, що пролітають без попередження поблизу повітряного простору союзників. Близько 80% вильотів, усього 290, здійснили у відповідь на польоти російських військових літаків», – сказано в повідомленні.

Прессекретарка НАТО Оана Лунгеску зазначила, що винищувачі НАТО постійно перебувають на чергуванні – в альянсі завжди робитимуть все необхідне для захисту й оборони всіх членів.

Більшість перехоплень 2021-го року відбулося в Балтійському регіоні, де НАТО здійснює місію повітряного патрулювання Естонії, Латвії та Литви. У НАТО є аналогічні місії в Албанії, Чорногорії, Північної Македонії та Словенії. Також союзники допомагають контролювати повітряний простір Румунії, Болгарії та Ісландії.

Як правило, перехоплення відбувалися без інцидентів, оскільки літаки НАТО злітають, аби ідентифікувати літак, що наближається, і супроводити його. Лише поодинокі перехоплені літаки входили в повітряний простір прикордонних держав-членів НАТО.

За даними Альянсу, у всій Європі понад 60 літаків НАТО постійно перебувають у стані підвищеної готовності, готові відреагувати на незаплановані військові польоти, а також допомогти цивільним літакам, які втратили зв’язок з авіадиспетчерами з будь-якої причини – від технічних проблем до викрадення.

НАТО має два центри повітряних операцій – у Німеччині, що охоплює північ Європи, і в Іспанії, що охоплює південь, – вони відстежують повітряні переміщення у всій Європі.

Нагадаємо, що минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче отримати дуже чітку часову перспективу щодо членства від НАТО 2022-го року.

Натомість у Росії переконані, що через інтеграцію України з Північноатлантичним альянсом Російська Федерація наражається на серйозну небезпеку. Відповідну заяву зробив прессекретар президента країни-агресорки Дмитро Пєсков.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"