НТА > НОВИНИ > Львівські новини > В’юнкі рослини і зелені зупинки. Як адаптувати Львів до погодних аномалій

В’юнкі рослини і зелені зупинки. Як адаптувати Львів до погодних аномалій

312

Адаптувати Львів до зміни клімату, у тому числі до аномальної спеки чи сильних дощів, можна за допомогою озеленення.

Про це в коментарі для NTA розповів еколог та виконавчий директор ГО «Плато» Микола Рябика .

За його словами, вирішити проблему спеки чи сильних дощів може допомогти вертикальне озеленення будівель або озеленення дахів чи зупинок громадського транспорту.  Такі методи є досить дорогими, якщо затосовувати сукуленти, однак еколог пропонує використовувати бюджетніші варіанти: висаджувати в’юнкі рослини по стінках зупинок чи будинків, створювати зелені перголи.

Популярний метод адаптації до зміни клімату, який уже використовують в багатьох країнах, – це зелені зупинки.

“Найчастіше зелені зупинки проєктують там, де особливо відчувається брак зелених насаджень, проте через щільну забудову або особливості організації дорожнього руху можливостей посадити дерево чи облаштувати квітник немає. Рішення дозволяє розмістити понад 10 м2 рослин на даху та до 12 м2 на тильній стінці зупинки”, – йдеться у “Каталозі зелених рішень” від ГО “Плато”.

Спектр функцій, які можуть виконувати ці зелені насадження доволі широкий. Ба більше, протягом більшої частини року рослини не потрібно поливати, адже зупинка постійно акумулює необхідну для їх живлення кількість води. Сам тільки дах може одночасно утримувати до 250 літрів, а додаткові елементи конструкції перехоплюють опади з прилеглих поверхонь і можуть утримувати більше 500 літрів дощу.

У такий спосіб зменшується ризик місцевих підтоплень та суттєво розвантажується каналізаційна система міста. Крім того, у період спеки зелена зупинка працює для зниження температур.

До прикладу, дах звичайної зупинки влітку нагрівається до 55 градусів і вище. Тому пасажири, які
чекають на свій транспорт, ризикують отримати тепловий удар. Зелена зупинка зменшує ці ризики.

Ще один спосіб адаптації – зелені стіни будівель. У ГО “Плато” пропонують озеленювати будівлі в’юнкими рослинами, що висаджені у відкритий ґрунт.

“Такими рослинами можуть бути різновиди плющів, дикого винограду, гліциній тощо. Висаджування та догляд за саджанцями не потребує високваліфікованої експертної підтримки та є доволі бюджетним, однак повноцінний результат у виглядів озеленення фасаду можна буде побачити не раніше, ніж через 3 роки після висаджування”.

Методика озеленення дахів, яка походить зі Скандинавії,  також стала популярною, оскільки покращує терморегуляцію будівель. Такі дахи здатні затримувати до 90% опадів, а також позитивно впливають на якість повітря, відповідаючи за його охолодження, зволоження та очищення від шкідливих сполук.

Більше про те, як приборкати буревії та аномальні зливи у Львові, читайте тут.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі