НТА > НОВИНИ > Війна > Виїзд чоловіків за кордон. Що змінилося після Нового року

Виїзд чоловіків за кордон. Що змінилося після Нового року

2023-го року Кабмін планує дозволити виїзд за кордон українцям призовного віку, які отримали бронювання від призову

12828

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні запроваджено заборону на виїзд із країни чоловіків призовного віку. Обмеження діятимуть і 2023-го року – до закінчення воєнного стану. Водночас окремі категорії громадян зможуть перетнути кордон на законних підставах.

Про це повідомив «РБК-Україна». В Україні з 24-го лютого 2022-го року діє воєнний стан. Однією з головних заборон особливого періоду є заборона на виїзд за кордон військовозобов’язаних чоловіків віком від 18-ти до 60-ти років.

За 10 місяців повномасштабної війни українці декілька разів зверталися з петиціями до президента про скасування заборони. Однак відповідь була однозначною – обмеження скасують після завершення дії правового режиму воєнного стану в країні.

Відповідно до законодавства, виїхати з України зараз можуть окремі категорії громадян за наявності відповідних підстав і документів. Кабмін зробив деякі винятки, дозволивши поїздки за кордон представникам певних професій.

Таким чином перетинати кордон України дозволено:

 • чоловікам віком до 18-ти років та від 60-ти років;
 • особам, знятим із військового обліку за рішенням військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;
 • чоловікам, які постійно мешкають на території іншої держави за наявності відповідних позначок у паспорті;
 • чоловікам, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО / ООС.

Особи з інвалідністю незалежно від групи можуть виїжджати з України за наявності пенсійного посвідчення чи документа, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідки для отримання пільг. Виїзд цієї категорії на підставі висновку МСЕК уряд скасував через велику кількість фальсифікацій.

Військові можуть перетинати кордон за таких умов:

 • для проходження військової підготовки на підставі рішення Міноборони та Генштабу ЗСУ;
 • для проходження лікування та реабілітації – поранені учасники бойових дій (допускається супровід одного з членів сім’ї) на підставі рішення консиліуму лікарів військово-медичної установи.

Батьки можуть перетинати кордон за таких умов:

 • за наявності трьох і більше неповнолітніх дітей;
 • батьки, які самостійно виховують дитину до 18-ти років;
 • опікуни / усиновлювачі неповнолітніх дітей-сиріт;
 • батьки дітей віком до 18-ти років з інвалідністю;
 • батьки повнолітніх дітей з інвалідністю І чи ІІ групи;
 • батьки двох дітей віком до 18-ти років, які супроводжують вагітну дружину.

У випадку, якщо один із батьків або дружина є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, для дозволу на виїзд потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, факт догляду.

Представники низки професій можуть перетинати кордон:

 • члени екіпажів кораблів, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання;
 • працівники залізничного транспорту;
 • авіаційний персонал – у відрядження чи на навчання;
 • наукові та науково-педагогічні працівники за наявності військово-облікових документів із записом про відтермінування від призову та документів, що підтверджують мету виїзду;
 • водії транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
 • водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу;
 • діячі культури для благодійного збору коштів та представлення країни на міжнародній арені;
 • спортсмени та тренери для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах.

Повний перелік категорій громадян, яким зараз дозволено виїжджати за межі України, та всіх необхідних документів для цього наведено на сайті Держприкордонслужби України.

2023-го року Кабмін планує дозволити виїзд за кордон українцям призовного віку, які отримали бронювання від призову. Рішення ще мають схвалити Міноборони та Генштаб.

Після запровадження воєнного стану українські студенти вишів, закладів професійної освіти, асистенти, аспіранти, докторанти потрапили до переліку осіб, яким заборонено виїзд із країни. При цьому вони не підлягають мобілізації на військову службу.

Якийсь час на навчання могли виїжджати українські чоловіки-студенти іноземних вишів. Однак у зв’язку з виявленням численних фактів підроблення документів, цій категорії громадян Кабмін заборонив виїзд за межі України з 14-го вересня 2022-го року.

Нагадаємо, що в серпні президент Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом дозволити чоловікам виїжджати з України. Він заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

У ДТЕК спростували начебто заклик генерального директора компанії Максима Тімченка, про який написали у ВВС. Йдеться про те, що виїзд українців закордон допоможе розвантажити енергетичну систему.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
6
Обіймашки
0
Шооо?
2

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"