НТА > НОВИНИ > Новини світу > Взяти під контроль розпад «ядерної» Росії. Ексрозвідник США пояснив нетипове турне світом керівника ЦРУ

Взяти під контроль розпад «ядерної» Росії. Ексрозвідник США пояснив нетипове турне світом керівника ЦРУ

Сполучені Штати виявилися не готовими до розпаду СРСР, який володів ядерною зброєю. Не хочуть повторити цю помилку з Росією

1123

«Турне», під час якого голова ЦРУ вже зустрівся із президентом України Володимиро Зеленським у Києві та головою Служби зовнішньої розвідки РФ Сергієм Наришкіним у Туреччині, є не типовим. Воно може свідчити, що США хоче взяти під контроль внутрішню ситуацію в Росію, щоб не допустити «неконтрольованості», що трапилася при розпаді СРСР.

Таку версію в ефірі «Суботнього стріму» висловив ексрозвідник США, військовий експерт Давид Лонг, коментуючи зустріч Наришкіна і Вільяма Бернса у турецькій Анкарі.

«Не можливо знати, про що говорив Наришкін і Бернс. Та найцікавіший момент полягає в тому, що зараз відбувається в самій Росії, де зараз Путін перебуває у дуже складній ситуації після відступу з Херсона. Могли обговорювати як офіційні, так і геть не офіційні питання. Про те ж застосування ядерної зброї. Та однозначно – ця зустріч є безпрецедентною. Такого ще не було», – наголосив експерт

Загалом, за його словами, таке собі «турне» очільника ЦРУ, коли той побув у Туреччині та в Україні, є не типовим. Керівники розвідки різних країн, як правило, не проводять дипломатичну роботу. Відтак Лонг припустив, що і з Володимиром Зеленським також могла бути розмова про внутрішню ситуацію в Росії – можливий розпад РФ чи хто може зайняти місце Путіна.

«США не були готовими до розпаду СРСР, який мав ядерну зброю. Саме США найбільше вимагали, щоб ядерна зброя залишилися тільки в Росії, щоб її можна було контролювати в межах однієї країни. Врешті саме через те рішення зараз РФ має змогу шантажувати Україну, яка позбулася своєї ядерної зброї. Зараз ми не знаємо, які частини можуть відділитися від Росії, в кого може опинитися ядерна зброя, на якій території. Відтак США не хоче повторити старої помилки і хоче бути готовими до розпаду Росії», – припустив Давид Лонг.

Нагадаємо, що в ефірі «Говорить Великий Львів» полковник запасу ЗСУ Петро Черник висловив схоже припущення: на його думку, світового рішення про розвал РФ ще нема, адже на території Росії перебувають близько 6 тисяч неконтрольованих снарядів тактичної ядерної зброї. Де вони розміщені – не відомо наразі. Без контролю, у результаті розпаду РФ, вони можуть потрапити до рук терористичним організаціям, які забажають скористатися ситуацією.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі