НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Я бачила те, що багато хто не бачив. 40 тисяч переселенців приїхали до Львова

Я бачила те, що багато хто не бачив. 40 тисяч переселенців приїхали до Львова

У Львові діють 152 комунальні заклади та 100 релігійних організацій, які приймають українців для проживання

1018

Від початку нападу Росії на Україну Львівщина прийняла тисячі вимушено переміщених осіб. Зараз ця кількість офіційно приблизно – 40 тисяч осіб. Хоча, насправді, кажуть, таких людей набагато більше.

Як Львів приймає українців із гарячих точок нашої країни дізнавалися журналісти телеканалу NTA.

Я бачила те, що багато хто не бачив

Олена народилася у Маріуполі. З 2014-го жінка працювала у товаристві Червоного хреста. За вісім років війни бачила різне.

«Літаки літали і вибухи були. І сепаратисти ходили. Тобто ми все це бачили і чули. Ми у цьому жили. І я була на “Восточному”, коли нас обстріляли у Червоному хресті. Тобто, я бачила, чула запах смаленого, коли смердить. Бачила те, що багато хто не бачив», – розповідає жителька Маріуполя Олена.

Цього разу Олена вирішила тікати з-під обстрілів. Донька через стан здоров’я попросила покинути “гарячу зону”. Виїхали і чимало киян, харків’ян, сумчан та інших українців, які живуть у східній та центральній Україні.

У Львові працюють 7 координаційних центрів – райадміністрації у кожному районі міста та стадіон “Арена Львів”. Прихистити людей  мешканці міста зголошуються  на волонтерській основі. Їм пропонують тут перепочити після складної дороги, поїсти та випити гарячого. Допоки їх не розселять.

«Найменше, що я можу зробити це допомогти тим людям, які тікали від зони бойових дій. Я тут поруч живу, ми приносили різний одяг, каримати, речі різні. Потрібні були вільні руки і я вирішила допомогти», – каже волонтерка, львів’янка Тетяна.

З центрів українців, які втекли від війни, переселяють у прихистки. Таку можливість надають 152 комунальні заклади та 100 релігійних організацій у Львові. Здебільшого приймають жінок, дітей та людей похилого віку.

Військовозобов’язаних чоловіків, які їх супроводжують місцева влада закликає повертатись у свої міста та захищати свою землю. Окрім цього, мерія від сьогодні повністю заборонила продаж алкогольних напоїв.

Юлія Бундз

P.S.

Контактні дані Центру підтримки внутрішньо переміщених осіб:

  • Номер телефону для розв’язання транспортних питань: 0962328058
  • Ті, хто хочуть запропонувати будь-яку допомогу телефонуйте за номером: 096-232-81-93.
  • Внутрішньо – переміщені особи, які потребують поселення телефонуйте: 068-414-79-63; 097-182-18-60; 097-347-44-59.
  • Внутрішньо -переміщені особи, які потребують гуманітарної допомоги: 068-414-79-63;
Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі